Wiadomości z Rudy Śląskiej

Świetne wyniki SPR Grunwald na ogólnopolskim turnieju "Łączy nas Niepodległa" [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-11-22 13:00

Zawodniczki i zawodnicy z Rudy Śląskiej świetnie się spisali podczas odbywającego się w miniony weekend w Warszawie prestiżowego turnieju piłki ręcznej "Łączy nas Niepodległa".

Sukces SPR Grunwald. Świetne wyniki na turnieju w Warszawie

W dniach od 18 do 20 listopada w Warszawie odbywał się ogólnopolski turniej piłki ręcznej "Łączy nas Niepodległa". 50 drużyn i około 700 zawodników rywalizowało na pięciu obiektach sportowych. Zawodu odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych. Podczas turnieju trzy medale zdobyły zawodniczki z SPR Grunwald z Rudy Śląskiej.

Wyniki:

  • Juniorki młodsze - 1️ miejsce
  • Młodziczki  - 1️ miejsce
  • Dziewczęta  - 2️ miejsce
  • Chłopcy - 8️ miejsce

Zawodniczki z Rudy Śląskiej zdobyły dwa razy pierwsze miejsce i raz drugie. W kategorii dziewcząt rudzianki przegrały finałowy mecz z UKS Banino o 5 punktów i zajęły drugie miejsce. Młodziczki pokonały AZS Włocławek, a juniorki młodsze wygrały decydującą bramką z UKS Morski Sianów. Chłopcy również dobrze się spisali i zajęli 8 miejsce.

-  Drużyna z Rudy Śląskiej cieszyła się z wygranej w dwóch innych finałach. Wśród młodziczek (2008/2009) pokonały AZS Włocławek 12:8, a wśród juniorek młodszych (2006/2007) po emocjonującym finale okazały się lepsze od UKS Morski Sianów, wygrywając tylko jedną bramką (18:17). Chłopcy z Rudy Śląskiej zajęli ostatecznie ósme miejsce w stawce dwunastu drużyn – przekazał Łukasz Wodarski z SPR Grunwald Ruda Śląska.

Uczestnicy turnieju dostali pamiątkowe koszulki, a najlepsi puchary i dyplomy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również