Szykują się kolejne utrudnienia w ruchu w rejonie nowego ronda w Rudzie!

Czas czytania: 4 min.

Szykują się kolejne utrudnienia w ruchu w rejonie nowego ronda w Rudzie!

Utrudnienia w ruchu na “Karmańskim”

22 i 23 czerwca w rejonie nowego ronda na popularnym “Karmańskim” w Rudzie prowadzone będą prace z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni. W czasie prac ruch kierowany będzie ręcznie.

Natomiast w sobotę 1 lipca ostatnia warstwa asfaltu kładziona będzie na odcinku ul. Wolności od nowego ronda do ronda przy ul. Magazynowej. Ruch na tym odcinku będzie zamknięty, jednak możliwy będzie dojazd do posesji.

– Będą to jedne z ostatnich utrudnień na tym odcinku przebudowywanej ul. Wolności, który do końca lipca będzie już w pełni przejezdny – poinformował wiceprezydent Rudy Śląskiej – Jacek Morek. 

Ruda Śląska: Trwa przebudowa ul. Wolności

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Wolności rozpoczęła się we wrześniu 2022 r. Obok budowy kolejnych odcinków trasy N-S jest to najważniejsza drogowa inwestycja w mieście. Droga zostanie zmodernizowana na całej długości. Wymieniona zostanie konstrukcja drogi, a jej geometria skorygowana. Jednym z najważniejszych elementów inwestycji jest wybudowane już rondo na skrzyżowaniu ulic Wolności, 1 Maja i Zabrzańskiej. Powstaną też nowe chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Do tego dochodzi budowa nowego oświetlenia ledowego, rozdzielenie kanalizacji sanitarnej i deszczowej, budowa kanału technologicznego, przebudowa sieci energetycznej oraz usunięcie elementów nieużywanej już linii tramwajowej.

Zakres inwestycji obejmuje dwa odcinki: 

  • odcinek I – od skrzyżowania ul. 1 Maja, Zabrzańskiej, Wolności do skrzyżowania ul. Magazynowej, Brańskiego, Wolności. 
  • odcinek II – od skrzyżowania ul. Magazynowej, Brańskiego, Wolności do połączenia z ul. Wolności z ul. Piastowską, wraz z ul. Starowiejską. 

Koszt przebudowy ul. Wolności wyniesie 60 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel 12,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ulica Wolności to droga powiatowa o długości 1,7 km, pełniąca ważną rolę w układzie drogowym miasta jako łącznik centrum dzielnicy Ruda z drogami wojewódzkimi nr 925 i 902 (Drogowa Trasa Średnicowa).

Czytaj również:

Karolina Bauszek-Żurek
Źródło: UM Ruda Śląska

Komentarze (13) DODAJ

Oby tylko te powstające ścieżki rowerowe nie miały "jednocentymetrowych" progów.
biker
A co, może nieudaczniku się przewrócisz???.
ole
Nocą to się dobrze robi inne rzeczy
johan
Pewnie jesteś tak brzydki, że w nocy cię nie widać.
tbs
Cała masa nierobów tam pracuje, jeżdząc tam widać jak obiboki palą sobie papieroski i wpatrują się w telefony, ot tak wygląda firma DROGOPOL
renkloda.
Racja! Zagonić ich do roboty!
hans
Czemu nie można tego zrobić nocą? W weekend?? Przecież tam jest armagedon!!!
binia
Ciekawe jak mają w nocy pracować rozcielacze żeby nie zakłócać ciszy nocnej?
bunia
nocą to jest cisza nocna, są objazdy - nikt się tam nie karze pchać (a pod zakaz tym bardziej)
n4u
Zakaz przecież obowiązuje tylko do godz. 16:00, nocą nie ma zakazu.
staszek
Dziękujemy za nowy przystanek przy ul Wolności 20 . Także bardzo dziękujemy za dodatkowe miejsca parkingowe w rejonie Wolności 23.
darek
Tylko czemu nie wybudowano jeszcze jednego ronda na skrzyżowaniu ulic Chopina i Wolności? Czemu nikt o tym nie pomyślał ?Byłoby super -trzy ronda na ul.Wolności!
pikuś
Mam nadzieję że sobie ja.ja robisz
pan

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe