Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Teksty muszą być szczere - Hip Hop Fryna

 • Dodano: 2017-01-18 09:00, aktualizacja: 2017-01-18 15:58

W swoich tekstach mówią o Śląsku, o wyznawanych wartościach, o tym, co jest im bliskie. "Hip-Hop Fryna" - tak nazywają grupę, do której należą. Ich utwory są szczere, prawdziwe, nie chcą tworzyć z cenzurą, widzą w tym swoją pasję. Trzech chłopaków z Nowego Bytomia, którzy przez muzykę hip hop chcą wyrazić siebie.

Ilu Was jest w grupie tworzącej Hip-Hop Fryna? Przedstawcie się.

Hip Hop Fryna to wszystko, co zwiazane z hip hopem na Frynie. Każdy, kto dopełnia kulturę hip hop, przyczynia się do tworzenia tej grupy i rozwijania jej. My jesteśmy jednymi z przedstawicieli - Buła, Uci i Hugo - w skrocie B.U.H. Miło nam!

Teksty tworzycie sami. Co z podkładem? Także jest Waszego autorstwa?

Oczywiście, jak by mogło być inaczej. Teksty są naszego autorstwa, a co do podkładów - bywa różnie. Czasem pozyskujemy je od promujących się beatmakerów, ale głównie bazujemy na podkładach kolegi.

Od kiedy działacie?

Powstanie naszej grupy to początek 2016 roku.

Skąd pomysł, żeby zacząć przygodę z hip-hopem?

Od dawna interesowała nas kultura hip hop-u. Wielu z nas dawno temu napisała swoje pierwsze teksty.

W Waszych utworach dużo jest osobistych odniesień.

W każdym utworze wyrażamy swoje emocje, to, co nas boli, cieszy. Ale to tylko muzyka.

W teledyskach, które także nagrywacie, widać nasze miasto, szczególnie obrazki z Nowego Bytomia. To przywiązanie do miejsca pochodzenia jest dla Was ważne?

Każdy z nas mieszka tu od dziecka. Każdy się tu wychował. Mamy sentyment do tego miejsca. Jest to dla nas ważne, aby wyrażać to w swojej muzyce.

Do kogo kierujecie swoje utwory?

Dla swoich znajomych, rodziny oraz do wszystkich prawdziwych słuchaczy. "Jestem fanem moich fanów", więc piona dla wszystkich! Każdy, kto chciałby zobaczyć, co tworzymy, może zajrzeć na nasz fanpejdż lub na kanał YouTube.

Na początku nagrywaliście dla własnej satysfakcji, na amatorskim sprzęcie. Teraz zaczynacie tworzyć w studio. Czy planujecie coś więcej? Może nagranie płyty?

Tak oczywiście, nie zwalniamy tempa. Ciągle w studiu powstaje nowy materiał. Na razie nie chcemy zdradzać więcej szczegółów.

Życzenie dla Was?

Chcemy dalej móc robić to, co dotychczas. Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy
uczestniczyli w naszych poczynaniach i przyczynili się co do tego, co do tej pory powstało.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

Dziękujemy!

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Kiler

  Peja też przeklina ;)))....Wszyscy p rzeklinamy ;)Taki klimat

 • Andzia

  A mnie się tam podoba ze młodzi realizują jakąś swoją pasję. A to ze w tekstach mają trochę wulgaryzmów - taka chyba specyfika tego gatunku muzyki. Pozdrawiam chłopaków, to cieszy ze dzis ktos chce tak się utożsamiać ze swoja dzielnica, miastem. Młodzi tego unikają, wola wielki świat.

 • krystyna

  a ja jestem starszą osobą i podoba mi sie,jest o nich o dzielnicy o szacunku do tych co młodzież szanują,jest o rodzinie a z tym drutem no cóż trzeba się wsłuchać to się zrozumie,działajcie chłopaki,szacun

 • Dida 😉

  Bula Uci Hugo macie zajebiste nuty Pozdrawiam

 • lativ

  "Wszystkie inne dzielnice, mogą naszej ciągnąć druta" - Naprawdę czy ktokolwiek wsłuchiwał się w ten żałosny tekst. Jak taki chłam mógł pojawić się na portalu Rudy Śląskiej. Ten kawałek to dno i wstyd, że ten "wywiad" i link do yt został tu opublikowany.Tekst jest strasznie niskiego poziomu. Naprawdę. Chcieli szczerze, ale jakość tekstu to porażka.

 • PiGi FrYnA

  lativ Zal[...]cie sciska co ? Moze gdybyś znał wszystko i wszystkich nie zwróciłabym na ten komentarz uwagi aczkolwiek dnem zdajesz się byc Ty skoro pod takim komentarzem podpisałes sie nickiem . Jak osiągniesz tyle co oni albo cos podobnego daj znac a tym czasem ciag sie !!

 • Rudziol

  "Lativ" jak sie nie podoba to nie słuchaj.zawsze sie znajdzie jakiś hejt który nic w zyciu nie osiągnął ,zal takich ludzi jak ty. Chlopaki dobry kawałek wiecej takich teledysków Piona :)

 • lativ

  "Radziol" Nie jestem hejterem. Piszę jak uważam, każdy może wyrazić swoją opinię. Nie obrażam nikogo jak ty więc się uspokój. Nie podoba mi się i nie słucham ale napisać swoje zdanie mam prawo.I zdecydowanie dużo lepszym kawałkiem jest https://www.youtube.com/watch?v=YSdk1u9-epwI uważam, że na portalu o naszym mieście nie powinno być promowania kawałków z tak niskim polotem i wulgaryzmami. Wstyd!

 • DZimi

  Pod kontekstem afer :-) nie podoba się nie słuchaj

 • Lac

  Nie podoba ci sie komentarz? Nie komentuj.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.