Wiadomości z Rudy Śląskiej

To już pewne. 14. emerytura będzie wypłacana co roku

 • Dodano: 2023-06-02 12:45

Sejm przyjął ustawę gwarantującą coroczną wypłatę 14. emerytury z powodu rosnących cen. To nie koniec niespodzianek – w ustawie przewidziano także możliwość podniesienia wysokości świadczenia.

Koniec niedomówień

Niedawno pisaliśmy o doniesieniach, jakoby 14. emerytura miała być wypłacana co roku, aby pomóc seniorom w dobie stale rosnących cen. Te wiadomości stały się faktem – Sejm przyjął ustawę w tej sprawie. Wysokość 14. emerytury będzie zależna od wysokości emerytury minimalnej. Co ważne, pełne świadczenie będzie przysługiwało emerytom, którzy w ramach świadczeń nie otrzymują więcej niż 2900 złotych. Jeżeli kwota zostanie przekroczona, „czternastka” będzie wówczas pomniejszana zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”.

Przykład: Emeryt otrzymuje emeryturę w wysokości 3200 złotych. Oznacza to, że jego 14. emerytura zostanie pomniejszona o 300 zł (3200-2900=300).

Wniosek o 14. emeryturę

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg uspokaja – seniorzy nie będą musieli fatygować się do ZUS w celu złożenia wniosku o "czternastkę". Świadczenie będzie przyznawane z urzędu osobom, które spełniają wszystkie warunki do jego uzyskania. 14.emerytura będzie wypłacana w sierpniu i wrześniu tego roku.

Komentarze (10)    dodaj »

 • wyborca

  Demokracja jest przy urnach ,a nie na ulicy.Ci co pojechali do Warszawy to frustaci nie mogący się pogodzić z ciągłymi porażkami w wyborach.A demokracja polega nie tylko na woli większości ,która opowiedziała się za rządzącymi ale na uszanowaniu wyników wyborów przez mniejszość.

 • O co chodzi

  Tusk i jego zwolennicy postradali zmysły.Spotkali się w Warszawie by powiedzieć władzy NIE,odsunąć ich od władzy i do tego rozliczyć.Tak też to poszło w świat.Oznajmia się,że Polacy mają dosyć tej władzy .Nikomu do głowy nie przychodzi ,że Polacy to nie tylko ci przeciwnicy władzy ,ale i ich zwolennicy,których w dodatku jest większość.Szalony Tusk tego nie rozumie,nie rozumie na czym polega demokracja.Tak się rodzi faszyzm.Tu wcale nie żartuję.Coraz bardziej obawiam się przyznawać,że mam zaufanie do obecnego rządu i ich popieram,bo wyznawcy Tuska dostają furii i stają się wobec takich jak ja agresywni i wulgarni.Aż boję się wyborów.Bo kiedy okaże się ,że ponownie wygra Pis,co jest bardzo prawdopodobne to oni znów wyjdą na ulicę,będą głosić,że wybory zostały sfałszowane.A Świat to kupi

 • Ja

  W Polsce bida jak ch..Na parkingach nie ma gdzie samochodu postawić.Gdzie by nie pojechać do większych miast w restauracjach tłumy.Tak jak w miejscowościach turystycznych,w górach nad morzem .W sklepach klienci wyjeżdżają z pełnymi wózkami.Po ch.tam ci ludzie do tej Warszawy pojechali.czego od Tuska oczekują

 • MieszkaniecR.Śl.

  Znam kilku co tam pojechało do Warszawy .Czego oni chcą nie wiem ,zarabiają takie pieniądze ,że niczego im nie brakuje.Nikt ich nie prześladuje,nie gnębi,każdy może pracować,Jesteśmy krajem bezpiecznym .Żyjemy w szczęśliwym kraju ,tylko nie potrafimy tego docenić.

 • Andreas

  Nie wiadomo czy co roku.Jak nieudacznicy z PO przejmą władzę to znowu na wszystko im zacznie brakować pieniędzy.Jak to nieudacznikom!

 • Monia

  Wypłacajcie.Robicie to z kasy pracujących a jeden pracuje na trzech emerytów.Jak wszyscy wiedzą Polki dzieci nie rodzą.Co piąty Polak ma 65 lat.Co dalej???Co z naszymi emeryturami???Zusu już nie będzie prawda??Czy za 30 lat staniemy się Ukrainą?bo tylko Ukraińcy w tej chwili zasilają składki???Z czego się tu cieszyć.Jesteście populistami.Obiecujecie niemożliwe głupim Polakom.Ci łykają jak pelikan.

 • Wit

  Takie teksty ze strony opozycji słyszę już od 8 lat,a tu zamiast coraz gorzej jest coraz lepiej .Gdyby nie pandemia,wojną i te wszystkie podwyżki cen gazu ,energii i paliw niezależne od nas byłoby jeszcze lepiej .Takie straszenie miało jeszcze sens na początku rządów Pis,teraz nikt normalny już tego na poważnie nie bierze.Tusk to wie i dlatego wyjście na ulicejest dla niego ostatnią deską ratunku.Ale kto mu jeszcze wierzy?

 • alojz

  Te lockdowny to wina PIS i spółki z PO włącznie. Podżeganie do wojny u sąsiada to też trochę ich zasługi. Racja, było by lepiej gdyby sami nie prowokowali problemów.

 • TLK

  Pracuj do 80 jak dasz radę.

 • n4u

  mogli to nazwać 250+, ale pisowski slektrorat by się dowiedzkał jaki ochłap dostaje

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również