RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tony śmieci na Łąkach w Rudzie Śląskiej. Kto za to odpowiada?

 • Dodano: 2021-08-02 11:00, aktualizacja: 2021-08-02 13:22

Jedna z mieszkanek miasta podczas spaceru z psem natknęła się na ogromne worki wypełnione śmieciami, pozostawione wśród zieleni. Śmieci znaleziono niedaleko ulicy na Łąkach, w dzielnicy Ruda, w pobliżu zakładów MPRD.

Tony śmieci na rudzkich łąkach

Właściciele psów często mają nieprzyjemność podziwiania śmieci na terenach zielonych. Tym razem spacerująca ze swoim pupilem mieszkanka Rudy natknęła się na worki wypełnione śmieciami, pozostawione wzdłuż ulicy Na Łąkach. Okazuje się, że worki leżą tam od dłuższego czasu! Straż miejska już patroluje tamtejszą okolicę i próbuje ustalić, kto wywozi swoje odpady w tamto miejsce. 

Dzikie wysypiska – powszechny problem

Wielu nieodpowiedzialnych mieszkańców miasta masowo wywozi śmieci do rudzkich lasów. Ta praktyka stała się na tyle powszechna, że Straż Miejska bardzo często musi interweniować w tej sprawie. Najczęściej na takie miejsca natrafiają właściciele psów podczas spacerów ze swoimi pupilami i – na szczęście – zgłaszają sprawę odpowiednim służbom. 

-Widzę codziennie masę butelek, papierków, chusteczek, puszek, a inne większe rzeczy są na obrzeżach, gdzie mało kto chodzi na spacer – pisze jedna z mieszkanek miasta w serwisie Facebook.

W zeszłą sobotę odbyła się akcja sprzątania Doliny Kochłówki – na miejscu znaleziono aż dwa dzikie wysypiska. Jak widać, jest to powszechny problem, widoczny we wszystkich dzielnicach miasta.

Straż Miejska apeluje do wszystkich mieszkańców miasta, aby niezwłocznie zgłaszali dzikie składowiska śmieci, podając ich dokładną lokalizację - to znacznie ułatwi organom zadanie usuwania takich miejsc. 

Zobacz także

Komentarze (19)    dodaj »

 • fajerberga

  Obawiam się, że jak to zwykle w PL bywa - problem zostanie rozwiązany od du....drugiej strony. Skoro "Wielu nieodpowiedzialnych mieszkańców miasta masowo wywozi śmieci do rudzkich lasów. Najczęściej na takie miejsca natrafiają właściciele psów podczas spacerów ze swoimi pupilami i – na szczęście – zgłaszają sprawę odpowiednim służbom." to powinno się zakazać spacerów z psami po lasach i łąkach i po problemie, bo dzikie wysypisko nie wykryte, nie zgłoszone - nie istnieje przecież w statystykach :-)Druga rzecz: "Straż Miejska apeluje do wszystkich mieszkańców miasta, aby niezwłocznie zgłaszali dzikie składowiska śmieci, podając ich dokładną lokalizację - to znacznie ułatwi organom zadanie usuwania takich miejsc." - stara zasada głosi: pierwszy świadek - pierwszy podejrzany :-)

 • zakamuflowany

  napewno w takim worze śmieci znajdzie sie jakiś adres na kopercie albo na kartonie paczki i już mamy sprawcę,ale SM przecież nie ubrudzi sobie rączek w śmieciach hehe

 • Eko

  Ludziom trzeba przenicować rozumy że tak się nie robi.

 • ekol

  To już jakiś koszmar. Można przymknąć oko na wyrzucenie peta (choć też naganne) lecz wyrzucać takie ładunki? Po co ta SM? Te pieniądze lepiej od razu przekazać na sprzątanie. Wyjdzie taniej.

 • leśny

  No no agdzie straż lesna,co tam we lesie slychac nowego.

 • Rudzianka

  Ja również co roku interweniowalam lecz jak widać nie ubywa śmieci....Ruda to nie hasiok!!!

 • Elian

  A może skierować straż miejską do sprzątania tych wysypisk? Przynajmniej do czegoś by się przydali i może bardziej przyłożyli by się do ścigania sprawców.

 • #DziedzicRaus

  Ot wysypisko im. Krzysia Mejera

 • Spokojny do czasu

  Służby, gdzie są? Dwa dni temu, jakaś dzicz o godz.2,30 do prawe 3,30 darła ryje tak że obudzili pół osiedla w Rudzie 1.Może trzeba samemu robić porządek, tylko wtedy zaraz by znaleźli paragraf.

 • rudzianka

  Nie jest to zadanie dla mieszkańców . Od tego są służby sprzątające , za to płacimy podatki . Fakt , że parę osób poszło sprzątać psie kupy i stare śmiecie , w dodatku robić sobie zdjęcia to chwała dla nich . Chodzę co dziennie do pracy na 8 ha bez dodatkowej zapłaty , więc uważam ,że powinna to posprzątać P. PREZYDENT wraz ze swoją świtą skoro nie potrafią wyegzekwować podpisanych umów. " Głupole " zawsze się znajdą !

 • Michał z lasu

  SM rusza d.. e dopiero jak ktoś zgłosi bo są zawaleni swoją robotą... Swoją drogą z tymi odpadami to w najbliższych latach będzie wielki problem, ale skoro ludziom śmierdzi nowoczesny zakład utylizacji śmieci...

 • Klj

  Tak władze rządzą tym miastem. Gdzie są patrole straży miejskiej niech jeżdżą sprawdzają. Ten kraj to patologia. Tu w tym kraju nie ma dobrych gospodarzy. Każdy jak dostanie się do koryta to tylko kasa się liczy. Zero jakieś współodpowiedzialności

 • Sztygar

  Niech ktos mi napisze, po co jest Straż Miejska?. Co roku idzie na ta "formację" 7 mln złotych. Ostatnio strażnik chciał mi dać mandat na jego nieszczęście jechała drogówka i mu wytłumaczyła, że nie ma racji. Porażka.

 • M. M

  Większe ceny za smieciTO więcej w lasach będzie

 • Bartłomiej Wąsik

  Taki przetarg na wywóz śmieci zrobiliście, to co się dziwić? Sam już chciałem swoje śmieci nie raz wywieźć pod Urząd Miasta...

 • Ola

  Odpowiadają za to ludzie. Wywieźć śmieci w pole, zniszczyć jakieś ławeczki czy słupki... takie zwykłe, codzienne działania rudzkiej elyty.

 • Ten truth

  I beneficjentów

 • xxx

  Ciekawi mnie tylko gdzie jest straż miejska, która nic takiego nie widzi dopóki się nie zgłosi.

 • Urzednik

  Zgadni gdzie mogli być?.Pracowałem kilka lat w tej instytucji i wiem, że jest do likwidacji. Może w końcu znajdzie się Prezydent lub kilku radnych to dają propozycje likwidacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.