Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tour de Pologne w Rudzie Śląskiej! Sprawdź przebieg trasy - będą utrudnienia

 • Dodano: 2019-07-31 06:45, aktualizacja: 2019-07-31 06:56

Przez Rudę Śląską przejedzie jeden z największych światowych wyścigów kolarskich - Tour de Pologne.

Miasto 5 sierpnia br. /poniedziałek/ znajdzie się na trasie III etapu, wiodącego ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Zabrza. Peleton przejedzie około godz. 15:20 ulicami Radoszowską, Oświęcimską, Kochłowicką, Kłodnicką i 1 Maja /w kierunku Mikołowa/. W związku z tym pomiędzy godz. 14:40 a 15:40 nastąpi czasowe zamknięcie tych ulic.

Przebieg trasy III etapu

W ramach III etapu wyścigu kolarze wyruszą sprzed Stadionu Śląskiego w Chorzowie, następnie wjadą do Rudy Śląskiej od strony Chorzowa - Batorego ulicą Radoszowską. W rejonie kochłowickiego rynku wjadą w ul. Oświęcimską, następnie w Kochłowicką. Jadąc dalej poruszać się będą ul. Kłodnicką, na rondzie przy kościele wjadą w ul. 1 Maja, którą podążą w stronę Mikołowa. Po opuszczeniu Rudy Śląskiej wyścig kierować się będzie przez Orzesze, Żory, Jastrzębie Zdrój, Rybnik i Knurów do Zabrza, gdzie kolarzy czekać będą cztery pętle o długości 6,2 km, kończące ten etap.

Uwaga na utrudnienia! Ulice będą zamknięte!

Z przejazdem kolarzy i całej kolumny wyścigu przez Rudę Śląską wiązać się będą utrudnienia drogowe. Pomiędzy godz. 14:40 a 15:40 nastąpi zamknięcie dróg, po których będą przemieszczać się kolarze /ul. Radoszowska, Oświęcimska, Kochłowicka, Kłodnicka i część 1 Maja - od ronda przy kościele w kierunku Mikołowa/. W związku z tym nastąpią utrudnienia w ruchu samochodowym oraz w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. UWAGA! Podane godziny są orientacyjne. Rzeczywisty czas zamknięcia ulic utrudnień może ulec wydłużeniu.

Obchody 100-lecia Powstań Śląskich

76. Tour de Pologne wspólnie z Polskim Komitetem Olimpijskim świętuje stulecie polskiego olimpizmu, a także nawiązuje do stulecia Powstań Śląskich. Pierwszy z trzech konfliktów zbrojnych wybuchł na Górnym Śląsku właśnie w 1919 roku. Z okazji tej doniosłej rocznicy powstaniom poświęcony jest cykl wielu wydarzeń, a Tour de Pologne także włącza się w uroczyste obchody. Dlatego też aż cztery z siedmiu etapów tegorocznego wyścigu rozegrane zostaną na terenie województwa śląskiego. W ramach tych odcinków drugiego dnia peleton pokona trasę z Tarnowskich Gór do Katowic. Trzeci etap rozpocznie się na Stadionie Śląskim, gdzie będzie miała Premia Specjalna 100-lecia Powstań Śląskich, a cały etap czwarty Jaworzno – Śląskie, Kocierz rozgrywany będzie pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich. Na Śląsku kolarze pojawią się także podczas piątego etapu, którego meta mieści się w Bielsku-Białej.

O wyścigu

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie, a zakończy 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Na starcie pojawi się 18 najlepszych zawodowych grup świata (UCI World Teams), a także 4 drużyny z dzikimi kartami, w tym Reprezentacja Polski. Łącznie kolarze pokonają ponad tysiąc kilometrów.

Więcej o historii wyścigu oraz o 76. edycji Tour de Pologne można przeczytać na stronie www.tourdepologne.pl. 

Tour de Pologne w Rudzie Śląskiej! Sprawdź przebieg trasy - będą utrudnienia

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Johny

  Portal informuje że o 14.40 zamknięta ulica Radoszowska. Tablica przy autostradzie informuje że od 13.50 utrudnienia. Realnie 13.35 zablokowany zjazd z autostrady w kierunku ulicy Radoszowskiej. Nadgorliwość milicji aby zadowolić cyrk pana Czesia. Ciekawe ile miasto Ruda Śl. zapłaciło Czesiowi za promocję miasta a tak jak w ubiegłym roku w telewizji nie będzie nawet transmisji na zywo z przejazdu przez Rude. Może mała wzmianka w nocnym programie. Brawo.

 • Mieszkanka

  Szkoda, że miasto ma gdzies mieszkańcow naprawiajac drogi po łebkach tam gdzie będzie tv, ale zapadniete guliki czy dziury które sa niebezpieczne, to zlewają. Wstyd.

 • ryl

  Co się nie robi dla tego przejazdu kolarzy !!!!!!!!!!!!!! . Już drugi rok z rzędu w ekspresowym tempie naprawiali szkody górnicze na Kłodnicy . A jak się jedzie ulicą Nowary na Kaufland ze Wirku to szkód górniczych jakoś nikogo nie interesuje naprawić ( tam jest taki fajny pasek rozwalony że auto fajnie na nim podskakuje

 • Godulok

  Jak Prezydent chce, to potrafi PGG przycisnąć, żeby naprawili szkody. Widać kolarze ważniejsi od mieszkańców. Trzeba Langa nakłonić, żeby poprowadził wyścig wszystkimi ulicami w Rudzie. Jest wtedy szansa, że będziemy mieli najlepsze drogi w Pologne.

 • majka

  to fakt trochę polepli hihi

 • Grzesiu

  "sprawdź przebieg trasy" i nawet wycinka mapy. Rewelacja news!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.