Wiadomości z Rudy Śląskiej

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "FAUNA" obchodzi 25 lat istnienia

 • Dodano: 2019-10-04 14:45

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "FAUNA" obchodzi 25-lecie istnienia. Podczas oficjalnej uroczystości celebrującej ten jubileusz TOZ otrzymało do użytkowania budynek przeznaczony na cele statutowe, wręczono również nagrody laureatom konkursu "Jestem przyjacielem zwierząt...".

Podczas uroczystości rozdano specjalne upominki dla tych, którzy od lat wspierali TOZ "FAUNA"

Spotkanie poprowadziła prezes Towarzystw Opieki nad Zwierzętami, pani Beata Drzymała-Kubiniok:

Jest to dla nas wielki dzień, bo 25 lat pracowaliśmy na to, żeby to schronisko wyglądało tak, jak wygląda. Po drugie nie jest to przypadkowy dzień także dlatego, że dziś jest dzień św. Franciszka, czyli naszego patrona, który - jak widzicie - nawet pogodę nam na górze odpowiednią załatwił. Ale cóż, sam św. Franciszek by nam tego wszystkiego nie zbudował i nie zrobił, a sami - choćbyśmy nie wiadomo jak chcieli i się starali - nie bylibyśmy w stanie zrobić nic oprócz tego, że być może siedlibyśmy sobie i pomarzyli - mówiła prezes stowarzyszenia, która wytłumaczyła następnie, jak wiele TOZ "FAUNA" zawdzięcza ludziom dobrego serca, którzy nie szczędzili czasu, pracy i pieniędzy, aby czworonożni "bracia mniejsi" mogli mieć w Rudzie Śląskiej namiastkę domu.

Następnie rozdane zostały specjalne upominki dla tych, którzy przez ostatnie ćwierćwiecze wspomagali TOZ "FAUNA"

Przez tych 25 lat zebrała się ogromna rzesza ludzi, którzy nam pomagali, którzy wspierali finansowo, duchowo i w różnoraki sposób. Pewnie nie uda nam się dzisiaj podziękować wszystkim, ale chcemy, żebyście wiedzieli, że jesteśmy wszystkim bardzo, bardzo wdzięczni. To jest przecież również wasze dzieło, bo każdy z państwa włożył kawałek serca do tego, co powstało - mówiła podczas uroczystości prezes TOZ "FAUNA".

Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny dla dzieci i rozdano nagrody zwycięzcom. Prace młodych miłośników zwierząt można obejrzeć w naszej galerii:

ZOBACZ GALERIĘ

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "FAUNA" powstało w 1994 roku

TOZ "FAUNA" jako organizacja społeczna, zajmująca się działalnością charytatywną powstało już w 1994, a jego celem statutowym jest ochrona i opieka nad zwierzętami, a także edukacja humanitarna i ekologiczna. Swoistym trzonem działalności "FAUNY" jest prowadzenie Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu, które powstało już dwa lata po sformalizowaniu towarzystwa, czyli w 1996 roku.

Samo schronisko funkcjonuje przede wszystkim dzięki pomocy sponsorów, a więc firm i osób prywatnych, którym nie jest obojętny los zwierząt pozostających pod opieką TOZ "FAUNA". Oprócz zaangażowania w prowadzenie schroniska, "FAUNA" prowadzi działania edukacyjne w szkołach i przedszkolach.

Funkcjonuje tam także Pogotowie Interwencyjne, które reaguje na sygnały od służb miejskich i mieszkańców na temat m.in. zwierząt bezdomnych lub traktowanych niehumanitarnie.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Iza

  Co to jest ,,budynek przeznaczony na cele statutowe"? Czemu konkretnie będzie on służył: zwierzętom czy pracownikom?

 • Aza

  Zwierzęta to tylko dodatek, który niestety trzeba mieć żeby dostawać kasę, o która nikt nie pyta, na co jest wydawana, bo przecież dla każdego normalnego człowieka jest to logiczne, że kasa idzie na biedne zwierzęta.

 • Orkan

  Pracownikom.

 • Alojs

  Kiedy w schronisku zawita pani Prezydent ?

 • Alojs

  Kiedy pani Prezydent zagości w Towarzystwie?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.