Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwa remont zabytkowej kamienicy na rogu ul. Niedurnego i Hallera w Nowym Bytomiu

 • Dodano: 2020-07-24 14:45

Trwa remont zabytkowej kamienicy na rogu ul. Niedurnego i Hallera w Nowym Bytomiu. Pierwszy etap remontu ma zakończyć się w październiku, a drugi w styczniu. Budynek będzie pełnić funkcję usługową.

Spółka MPGM TBS nabyła od huty "Pokój" zabytkowy obiekt leżący na skrzyżowaniu ulic Niedurnego i Hallera w 2015 roku.

- Mieszkańcy przez lata wielokrotnie prosili, abyśmy zapobiegli postępującej degradacji tego budynku. Mam nadzieję, że efekt prac spełni ich oczekiwania – mówiła prezydent Grażyna Dziedzic.

Jak zapowiadają władze miasta, pierwszy etap remontu ma zakończyć się w październiku br., a drugi w styczniu 2021 roku.

- Prace są już bardzo zaawansowane. Pierwszy etap remontu ma zakończyć się w październiku, a drugi w styczniu. Elewacja jest już odnowiona, a w środku montowane są instalacje i kończone są roboty ogólnobudowlane. Potem przystąpimy do robót wykończeniowych - napisała prezydent Grażyna Dziedzic. - Będzie pięknie. Cieszę się, że udało nam się zapobiec temu, by ten piękny zabytek nie popadł w całkowitą ruinę - dodała.

Budynek będzie pełnić funkcję usługową. Na razie trwają rozmowy z potencjalnymi najemcami.

- Budynek będzie pełnić funkcję usługową. Negocjujemy już umowę z najemcą parteru - dodała prezydent Rudy Śląskiej.

Zobaczcie, jak zmienił się ten budynek.

Trwa remont zabytkowej kamienicy na rogu ul. Niedurnego i Hallera w Nowym Bytomiu

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj »

 • BOSS

  Bardzo ładnie się prezentuje myślę iż odpowiednie miejsce na kancelarię .. tak samo ładnie prezentuje się budynek po wbk gliwice obecnie kancelarie komornicze ;)) jeśli się chce to można ....no ale cóż rudzkiej patologii nic się nie podoba.Pewnie po co remontować dać na mops -srops i inne zasiłki 500 plus a najlepiej każdemu po równo zeby było na tanie piwa z biedry i ochłapy na grila żeby patologia mogła się [...] hak psy płodzić bachory i je zabijać jak w Bielszowicach.... obraz Rsl mam nadzieje iz zamknie wasz kochany pis-du te kopalnie i będzie prawdziwe getto i slamsy.....

 • Alojz

  Wyremontować nawierzchnię jezdni na ul.Niedurnego od poczty do skrzyżowania!!!!łata na łacie, główna ulica miasta a droga na nie jednej wsi lepsza!

 • Tedi

  Negocjuja z najemnca ? A to nie przetarg powinien byc ? Znow ktos znajomek dostanie moze jo tez chca tam cos zrobic

 • Tedi

  Negocjuja z najemnca ? A to nie przetarg powinien byc ? Znow ktos znajomek dostanie moze jo tez chca tam cos zrobic

 • Lol

  Wyremontowane i będzie stało tak jak była cegielnia na krm i obok media expert na krm i jak florianka na frynie ino wywalone pieniądze

 • biksa

  Zato na Bykowinie osiedlu,mamy wesoło i d//a goło totalnie nic a nic,ino bloki beton iazbezt,ciekawe czy ta dzielnica do likwidacji,skoro sie nic nie robi.

 • Życzliwy

  Chyba mało przebywasz na tym osiedlu, albo masz problemy ze wzrokiem. Najlepiej pisać jakieś głupoty i zaistnieć.

 • boluś

  Swoją drogą te "wzorcowe" rewitalizacje kamienic przypominają mi "rewitalizację Parku Kozioła gdzie pod hasłem walki z gatunkami inwazyjnymi wycięto stare nasadzenia Robini Akacjowej z początku istnienia tego parku i nasadzono jakieś szczepione hybrydy drzew ale już nie inwazyjne?i wstawiono dziwną knajpę w założenie parkowe. Nic w tym temacie nie trzyma się kupy z wyjątkiem drewna , kasy i dziwnego biznesu.

 • boluś

  Straśnie cyzurujom' bez to nadpisza przystympniej coby zrozumiały! Obok już stoi już jeden pustak kupiony za miliony i za miliony wyremontowany. Dynte renowacje w tym mieście wzbogacajom zaprzyjaźnione firmy drogowe ,budowlane i inksze a zubażajom mieszkańców przez wzrost opłat ,podatków i takich tam. Bardzo żech rad co p.prezydent wsłuc[...]e sie w głosy mieszkańców ale to niy o tyn promil mieszkańców chodzi co robiom kasa na budżecie miasta.

 • Rudzianka

  Odrestaurujcie albo tylko odmalujcie kamienice na ul.1 MAJA Wirek sasiadujace ze starym sadem bo ta ulica straszy wizualnie ze az wstyd.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.