Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwa Tydzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami

 • Dodano: 2021-10-08 11:30, aktualizacja: 2021-10-08 12:40

Trwa Tydzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami. W ubiegły poniedziałek niepełnosprawni mieszkańcy Rudy Śląskiej otrzymali symboliczny klucz do bram miasta.

Olimpiada Radości 

Ostatnie ciepłe promienie słońca wykorzystali uczestnicy Olimpiady Radości zorganizowanej we wtorek dla podopiecznych Ośrodka Dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Halembie. Z kolei mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kochłowicach wzięli udział w zabawie tanecznej i konkursie wiedzy muzycznej lat 60. W środę pod hasłem "Muzyka łączy" odbył się koncert muzyki klasycznej, zorganizowany przez społeczność Domu św. Józefa.

Warsztaty w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej

Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej również włączył się w tegoroczne obchody Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Specjalnie z myślą o osobach niepełnosprawnych przygotowano warsztaty artystyczno-językowe dla podopiecznych Ośrodka Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej. 

Podczas zajęć uczestnicy warsztatów, pod okiem pracowników urzędu pracy, tworzyli jesienne obrazki, wykorzystując farby, kredki, flamastry, pastele oraz  kolorowe jesienne liście. Po wykonaniu prac uczono się opisywać je w językach: polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. Najciekawsze prace ozdobią wkrótce kącik dziecięcy, znajdujący się  na parterze Urzędu Pracy.

Co jeszcze przed nami?

Jak co roku w ramach TGOzN zaplanowano wiele atrakcji. Odbędą się jeszcze m.in. pikniki, Olimpiada Radości, warsztaty inspiracyjno-twórcze oraz plener fotograficzny. Dokładny program znajdziecie poniżej. 

Dzisiaj (8 października) Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Bykowinie oraz Stowarzyszenie "Jaskółka" zapraszają na dzień otwarty, który rozpocznie się o godz. 9.30. W tym samym czasie w swoje umiejętności wokalne będą prezentować w konkursie karaoke podopieczni Dziennego Domu Senior-Wigor. Z kolei w hali Zgody w Bielszowicach o godz. 9.00 rozpocznie się olimpiada specjalna, w której udział wezmą uczniowie szkół specjalnych oraz szkół i przedszkoli z oddziałami integracyjnymi. W ramach wydarzenia zaplanowano także wirtualny bieg charytatywny "Każdy inny, wszyscy równi". Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 13, natomiast Szkoła Podstawowa nr 15 z oddziałami integracyjnymi zorganizuje w tym dniu szereg innych atrakcji. Od godz. 9.00 rozpoczną się warsztaty artystyczne, na godz. 10.00 przewidziano turniej sportowo-rozrywkowy, a o 11.00 planowana jest nauka piosenki i kroku tanecznego.

W kolejnym dniu, 9 października Ośrodek dla Niepełnosprawnych "Najświętsze Serce Jezusa" zaprosi na plener fotograficzny, którego tematem przewodnim będzie 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Natomiast w poniedziałek, w Szkole Podstawowej nr 35, do sportowych zmagań staną dzieci ze specjalnych i integracyjnych grup przedszkolnych.

XVII TGOzN zakończy się we wtorek, 12 października

XVII TGOzN zakończy się we wtorek, 12 października w Szkole Podstawowej nr 11 Specjalnej w Bielszowicach. Uczniowie zaprezentują wtedy swoje talenty muzyczne, plastyczne czy teatralne. Warto dodać, że w tym dniu Ośrodek dla Niepełnosprawnych "Najświętsze Serce Jezusa" organizuje zdalnie spotkanie aktorskie.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • olo

  Tydzień godności a co z resztą roku?

 • prawda boli

  Taa, czysta propaganda - prawda jest taka że nie ma równych - nawet wśród pełnosprawnych - są robole i politycy którzy na tym trzepią kasę. Jak ktoś jest zależny od innych to nigdy nie będzie im równy.

 • uczestnik

  WTZ na halembie jest najlepszym miejscem polecam

 • Ahmed

  Brawa dla uczestników

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.