Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwa zbiórka dla potrzebującej rodziny z naszego miasta

 • Dodano: 2021-12-15 07:45, aktualizacja: 2021-12-15 08:06

Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja, odwiedziła pewną 3-osobową rodzinę z Rudy Śląskiej. Ciężko chora mama i dwóch synów pilnie potrzebują pomocy, gdyż ich miesięczny dochód to zaledwie 1400 złotych. Uruchomiono zbiórkę darów, ubrań, a także zrzutkę pieniężną na prezenty dla rodziny. 

Rodzina w potrzebie

3-osobowa rodzina z naszego miasta potrzebuje pomocy. Ciężko chora mama oraz 16 i 15-letni synowie nigdy nie byli na zakupach, aby kupić dla siebie nowe ubrania. Zawsze dostawali ubrania „po kimś”, nawet skarpetki. Ich świątecznym marzeniem jest choć raz w życiu kupić sobie coś nowego i cieszyć się ze swojego wyglądu. Aleksandra Poloczek zorganizowała zrzutkę internetową oraz zbiórkę darów dla tej wyjątkowej rodziny. 

Rozmiary ubrań:

 • 186 cm wzrostu i 44 rozm. stopy,
 • 176 wzrostu i 43 rozm. stopy.

W ramach zbiórki można przekazywać różne przedmioty, które mogą poprawić sytuację materialną rodziny! W celu przekazania darów, należy kontaktować się z Aleksandrą Poloczek.

Ogrom dobra

Jeszcze w ten sam dzień po ogłoszeniu zbiórki, wiele osób zadeklarowało swoją pomoc. Rodzina otrzymała pościel, węgiel na opał, jedzenie na święta, nowe adidasy, a także nową pralkę. Ludzie o dobrych sercach chcą zabrać chłopców na ich pierwsze zakupy. W pomoc zaangażował się także Szpital Miejski w Goduli! Aleksandra Poloczek już teraz podziękowała wszystkim za wszelką pomoc.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Brawo Pani Aleksandro ma Pani wielkie serce i umie się dzielić.

 • Mieszkaniec

  Brawo Pani Aleksandro ma Pani wielkie serce i umie się dzielić.

 • Anonim

  16 lat niech się chyci jakiejś roboty

 • Mimi

  Szpital w Goduli to niech się lepiej zajmie tym, co ma robić

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również