Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tylko 5 pijanych kierowców na 1100 badań trzeźwości. Policja podsumowała ostatnią dobę

 • Dodano: 2022-10-18 16:00

W ciągu ostatniej doby policjanci zatrzymali na terenie naszego miasta czterech nietrzeźwych kierujących i jednego po użyciu alkoholu. Trzech wpadło w ręce mundurowych z Rudy Śląskiej i gliwickiej autostradówki rano, a dwóch wieczorem. Można by powiedzieć, że na ponad 1100 wczorajszych kontroli trzeźwości pięciu pijanych kierowców to nie dużo, ale nie powinno być ich wcale.

Niby nie dużo, ale jednak...

Pierwszego w poniedziałkową noc zatrzymali policjanci z drogówki na 1 Maja w Halembie. Rudzianin będąc w stanie nietrzeźwości, kierował golfem. 45-latkowi w trakcie badania wyszło, że ma 0,58 promila alkoholu w organizmie. Drugi zjeżdżał właśnie na autostradę i miał jechać w daleką podróż autostradą, gdy zatrzymali go do kontroli policjanci z autostradówki. Daleko nie zajechał, swoją podróż zakończył praktycznie na początku. 38-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, miał 0,46 promile alkoholu i kierując po użyciu alkoholu popełnił wykroczenie za które również grozi utrata prawa jazdy na nie mniej niż 6 miesięcy. Trzeci wpadł w ręce mundurowych z rudzkiej drogówki o 7:30 również na 1 Maja w Halembie. Badanie 38-latka wykazało, że ma 0,91 promila alkoholu w organizmie. Kolejny zatrzymany o 19:40 na ulicy Tunkla, tuż przed swoim domem miał 0,65 promila. 47-letni rudzianin kierował peugeotem. Ostatni zatrzymany przed 21:00 na Halembskiej to obywatel Hiszpanii. Kierowca mercedesa nie wiedział, że mając 0,54 promila alkoholu w organizmie nie może jeździć samochodem. Teraz Hiszpan będzie wiedział, żeby w Polsce nie siadać za kierownicę po alkoholu. Wszyscy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Proszę pamiętać, że jeżeli ktoś decyduje się na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu (a jego zawartość we krwi przekracza 0,5 promila), popełnia przestępstwo, za które grozi: grzywna uzależniona od dochodu (od 10 do 540 stawek dziennych; od 10  do 2 tys za stawkę dzienną, czyli maksymalna grzywna to nawet ponad 1 mln ), ograniczenie lub pozbawienie wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat, od 5 tys. do 60 tys.  na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. To tylko w przypadku kierowania. Co będzie, jeśli zdarzy się kolizja lub wypadek? W takich sytuacjach oprócz kar należy pamiętać, że dobrodziejstwo ubezpieczenia OC nie ma zastosowania. Sprawca będzie musiał pokryć spowodowane straty w całości z własnej kieszeni - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Komentarze (13)    dodaj »

 • upojony

  Dojom te c...na potęgę...niech piją ale potem dzwonić na taxi albo iść pieszo chwiejnym krokiem do domu. Nigdy po pijaku nie prowadzić auta, jechać na rowerze, hulajnodze, traktorze, kładzie itp. Zapamiętajcie żule!!!

 • Helmut Kohl

  Ja, ja ! ! Naturlich ! ! ! Ordnung muss sein ! ! !

 • Pyjter Maszkaron

  Jo sie lubia napic. Doja dziennie, ale mom alkomat i rano dmuchom czy moga jechac czy isc piechty

 • nie abstynent

  czterech nietrzeżwych i jeden po użyciu alkoholu a co piło tych czterech???????

 • 2fast 2furious

  Gdybyś choć odrobinę znał przepisy takich głupich pytań byś nie zadawał.

 • Alek

  Kto to pisze !!!’5 potencjalnych zabójców to tylko - nie mam słów

 • Achim

  Wszyscy wiedza gdzie stoja, tyle w temacie. Też tam gdzie stoją nie jezdze

 • 123rty

  no i co to za sensacja"tylko 5" ? artykuł powinien wychwqlać rudzian a nie być zawiedzionym że nie jeżdzą na podwójnym gazie

 • smażony pancerfaust

  Jednym z nich był ktoś o swojsko brzmiącym Jerzy S. Podobno przyjechał aż z Krakowa, aby nabyć węgla z KWK Bielszowice... podobno ktoś na motorze ubiegł go w kolejce.

 • Nie wierzę

  I nie zatrzymali nowej vice ?

 • Kwestia czasu

  Teraz bidula ma więcej obowiązków, więc spokojna Baśka! Jak zacznie się odstresowywać i łoić.

 • REALISTA

  Czekam kiedy będą przeszukiwać np. mieszkania też by pewnie coś znaleźli jak weszli do 1100 mieszkan. Milicja pełna gębą. Ja nie pije wcale alkoholu a jestem sprawdzany 1095 obywateli sprawdzono sobie dla zachcianki beż podstaw

 • Krystyna z gazowni

  Dobrze, że nie rozstrzeliwują na miejscu... Dla ciekawych, ile dzieli nas od cywilizowanej Australii, proponuję obejrzeć "Rutynową kontrolę trzeźwości" na kanale CBS Reality. Tu to wygląda na niezły zamordyzm, tam zaś podejście policji jest zupełnie inne... ot chociażby dwa limity: 0,00%% przy tymczasowym PJ, dla reszty 0,5%%.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również