Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

U nas sprzęt dla chorych można także wypożyczyć - Joanna Palica, "Medicam"

  • Dodano: 2015-08-05 10:00, aktualizacja: 2015-10-01 13:31

Rozmawiamy z Joanną Palica, właścicielką sklepu medycznego "Medicam".

Proszę opowiedzieć o firmie Medicam.

Firma Medicam istnieje na rynku medycznym od grudnia 2010 roku. Jesteśmy firmą prężnie rozwijającą się. W 2012 roku udało nam się otworzyć kolejny sklep mieszczący się w Rudzie Śląskiej przy ul. Niedurnego, a w planach mamy otwarcie kolejnego sklepu. Czas i miejsce na razie niech pozostaną  tajemnicą. Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, przychodni lekarskich, szpitali, domów pomocy społecznej oraz innych placówek medycznych. W naszej ofercie można nabyć produkty z działów rehabilitacji, ortopedii oraz profilaktyki, a także środki pomocnicze dla osób z problemami nietrzymania moczu.

W Państwa sklepie, co istotne, można także wypożyczyć sprzęt dla chorych. Co to za sprzęty?

W naszym sklepie zajmujemy się głównie wypożyczaniem sprzętu medycznego ułatwiającego poruszanie się pacjentowi. Oferujemy między innymi kule, balkoniki oraz wózki inwalidzkie. Oprócz tego, w naszej ofercie mamy do dyspozycji wysokiej klasy łóżka elektryczne w obudowie drewnianej posiadające dwie funkcje sterowania za pomocą pilota, materace przeciwodleżynowe, a także koncentratory tlenu.

Czy istnieje wśród rudzian duże zapotrzebowanie na tego typu produkty?

Biorąc pod uwagę ilość nowo powstałych sklepów medycznych w naszym rejonie a także ilości sprzedawanego asortymentu medycznego, możemy stwierdzić, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu produkty wśród rudzian.

Ile trzeba czekać na realizację zamówienia, np. wózka czy łóżka?

Dbając o zadowolenie i satysfakcję naszych klientów staramy się, aby zamówienia były realizowanie w możliwie najkrótszym czasie.

Wasi klienci często starają się o dofinansowanie na zakupiony sprzęt. Czy pomagają Państwo je zdobyć? Realizują też wnioski z NFZ?

Oczywiście, służymy pomocą i radą, jak uzyskać dofinansowanie m.in ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz realizujemy wnioski NFZ na sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze.

Powstaje w pobliżu coraz więcej takich sklepów. Odczuwacie Państwo rosnącą konkurencję na rynku?

Rzeczywiście, w ostatnim czasie powstało wiele tego typu sklepów w naszym rejonie, jednakże my jako dobrze prosperujący sklep medyczny nie odczuwamy rosnącej konkurencji. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze stale pozyskujemy nowych klientów.

Czy zakupiony sprzęt, jeśli jest dużych rozmiarów, firma przewiezie do naszego domu?

Jak najbardziej. Na terenie Rudy Śląskiej i okolic gwarantujemy bezpłatny dowóz do klienta.

Klientami są głównie osoby prywatne czy firmy i szpitale także?

Swoją ofertę kierujemy głównie do klientów indywidualnych i tych jest najwięcej, natomiast współpracujemy również z przychodniami lekarskimi, szpitalami i domami pomocy społecznej.

Jakieś marzenia dla firmy na najbliższy czas?

Aby nadal prężnie się rozwijała

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.