RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uczestniczki kursu samoobrony skończyły przerwany przez epidemię cykl zajęć

 • Dodano: 2020-10-01 16:00

Uczestniczki kursu samoobrony skończyły przerwany przez epidemię cykl zajęć. Na ostatnim spotkaniu musiały przejść sprawdzian nabytych umiejętności. Zadanie polegało na obezwładnieniu jednego z instruktorów, który wcielił się w rolę agresora. Panie wykazały się niesamowitą determinacją i kreatywnością w unieszkodliwieniu napastnika.

Przypomnijmy, że kurs samoobrony jest organizowany przy okazji Dnia Kobiet, a zajęcia prowadzą instruktorzy z Rudzki Klub Kyokushin Karate. Już po raz siódmy rudzianki miały okazję wziąć udział w szkoleniu, które pozwoliło im poradzić sobie w sytuacji zagrożenia oraz wzmocni poczucie pewności siebie.

- Zależy nam na tym, żeby uczestniczki szkolenia nauczyły się konkretnych technik samoobrony i umiały się skutecznie obronić przed atakiem napastnika. Na zajęciach dowiedziały się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać – mówił Roman Dymek, jeden z instruktorów.

Pierwsze szkolenie odbyło się w sobotę (7 marca) w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate przy ul. Ratowników 2. Niestety kurs został przerwany z powodu pandemii koronawirusa. 

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • boluś

  STRACH SIE BAĆ?

 • p2p

  Mam nadzieję, że na tym kursie w pierwszej kolejności uczą, że należy uciekać... Szkodliwe jest budowanie wśród kobiet przekonania, że po 1-3 kursach samoobrony są w stanie obronić się w fizycznej konfrontacji z przeciętnym mężczyzną.

 • bbb

  Wybitni rudzcy karatecy, będący instruktorami tego kursu, na pewno nie budują żadnych szkodliwych przekonań. Wręcz przeciwnie! Każdy z nich jest wykwalifikowanym trenerem i doskonale zna się na swojej robocie!

 • n4u

  Co ci po trenerze jak treningów mało a cele dają się obezwładnić, popatrz na policjantów - oni mają tych treningów więcej a i tak ci mniej sprawni fizycznie dostają wciry od pijanych gości, a i nawet na tych bardziej sprawnych trafiają się pijani wojskowi etc. Dlatego masz antyterrorystów, prewencje i tych niżej. Co ci nie napakowana kobieta zrobi ? Idę o zakład że ten ich cel zaliczeniowy byłby w stanie obezwładnić je wszystkie na raz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.