Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Bytomiu mają ekologiczną zieloną pracownię

 • Dodano: 2019-10-16 13:00, aktualizacja: 2019-10-26 11:33

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Bytomiu mają ekologiczną zieloną pracownię. Od dzisiaj mogą uczyć się przy pomocy nowoczesnych sprzętów multimedialnych.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Bytomiu ma nowoczesną ekologiczną klasę. Dzięki niej uczniowie, poprzez wiele gier planszowych, elektronicznych i innych pomocy naukowych, mogą dowiedzieć się ciekawych informacji ekologicznych. Na przykład jak segregować odpady albo które z czynności są ekologiczne, a które nie. Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie pracowni, w którym uczestniczył wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Środki na wyposażenie klasy szkoła pozyskała ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podobne pracownie powstały w Szkole Podstawowej nr 13 w Bielszowicach oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • boluś

  'Zielone' pracownie w mieście słynącym z demolowania przyrody ale otwierane przez Naczelnego Ekologa Miasta Małego Ksysia' czego tam bydom uczyć ? wycinania drzew?omijania przepisów środowiskowych?betonowania i asfaltowania?

 • Mieszkanka

  A ten grube plastikowe krzesła to z plastiku wyłanianego z oceanu? Już rozumiem zwykle plastikowe, ale tak wielkie oparcia są naprawdę niepotrzebne. Nie wiem komu przeszkadzają zwykle drewniane krzesła

 • Iks

  A gdzie kaloryfery? Dzieciom będzie zimno w zimie! No bo chyba nikt nie wpadł na pomysł, żeby kaloryfer umieścić za tą obudową z trzema wąskimi otworami. I gdzie gniazdka sieciowe do zasilania oświetlenia mikroskopów? Dzieci będą się przewracać przez przedłużacze??? Bubel na bublu, ale fajnie na zdjęciach wygląda. Niestety w takich publicznych realizacjach (szkoły, budżet obywatelski) często widać, że ten co to projektował "nie robił jak dla siebie"...

 • new age

  hmm zyjemy w czasach w ktorych nie liczy sie jak przydatne są rzeczy tylko czy maja dizajn. Przecież co druga osoba młoda teraz to dizajner dyktator mody vloger swojego zycia albo modelka z ig. sorki za brak ortografii itp ale spie bo zarabiam na instagramie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.