Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uczniowie Zespołu Szkól nr 3 pomagają chorym na COVID-19

 • Dodano: 2020-11-26 13:15

"Uczniowie pacjentom z COVID-19" – pod tym hasłem uczniowie Zespołu Szkól nr 3 w Rudzie Śląskiej zorganizowali akcję charytatywną dla pacjentów oddziału "covidowego" Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. 

Na oddziale znajduje się 60 "łóżek covidowych", w tym cztery wyposażone w respiratory. To dla tych pacjentów uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 zebrali niezbędne rzeczy potrzebne do opieki nad chorymi: wodę, pampersy, kremy, chusteczki nawilżające, podkłady na łóżka, koszulki do przebierania pacjentów.

- W tym niezwykle trudnym dla wszystkich czasie pandemii nie mogliśmy zostać obojętni. Nasi uczniowie, ich rodzice a także nauczyciele stanęli na wysokości zadania i ruszyli z pomocą, przynosząc niezbędne rzeczy do szkoły. Zebrane produkty zawieźliśmy do szpitala. Chociaż w ten sposób mogliśmy się przyczynić do walki z pandemią. Lekarzom i całemu personelowi medycznemu życzymy siły i wytrwałości w walce o zdrowie pacjentów. Zachęcamy także wszystkich uczniów rudzkich szkół, by w swoich placówkach zorganizowali podobne akcje. Chętnie podzielimy się naszym hasłem: Uczniowie pacjentom z Covid-19  – mówiła Aleksandra Jochemczyk, opiekun Samorządu Szkolnego w ZS 3.

Akcja ta jest niewątpliwie istotnym przejawem solidarności społecznej, pokazuje, że młodzi ludzie nie pozostają obojętni na potrzeby innych.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • boluś

  a mi fto pomoże, jo biedny chory psychicznie

 • Ela

  Brawo młodzi :)

 • Jano

  Coś trzeba wymyślić by ten matix podtrzymać

 • Ewa

  A jak pomógł premier?

 • Rudziol

  Świetna inicjatywa !Brawo.

 • Maxsiu

  Brawo dla nich

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.