Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Umorzenie odsetek od zaległości czynszowych w zamian za regularne wpłaty

 • Dodano: 2019-12-03 06:15, aktualizacja: 2019-12-03 06:31

Władze Rudy Śląskiej wprowadziły nowy, szczególny tryb umarzania odsetek od zaległości czynszowych dla najemców mieszkań z zasobów gminy.

Lokatorzy, którzy w całości wpłacą kwotę zaległego czynszu do końca stycznia 2020 roku i jednocześnie będą na bieżąco regulować kolejne opłaty, mogą zostać zwolnieni z odsetek wynikających z zadłużenia.

Przepis dotyczy także zaległości za opłaty za media

Założeniem tej zmiany jest umożliwienie wyjścia z zadłużenia poprzez uregulowanie całości zaległych należności w zamian za umorzenie odsetek – mówi Michał Pierończyk, wiceprezydent miasta. – To również mobilizacja do regulowania bieżących opłat za mieszkanie – dodaje.

Procent umorzenia odsetek jest związany z terminem dokonania zaległej wpłaty

Spłata zadłużenia do 31 stycznia 2020 roku umożliwia uzyskanie umorzenia całości odsetek. Jeżeli wpłata zostanie dokonana do 29 lutego, umorzeniu podlega 90% odsetek, a do końca marca i kwietnia odpowiednio 80% i 70%.

Aby zostać zwolnionym z odsetek należy złożyć wniosek do odpowiedniego Rejonu Eksploatacji Budynków lub siedziby MPGM TBS Sp. z o.o. We wniosku należy zadeklarować termin uiszczenia zaległych należności. Co ważne, jednocześnie trzeba na bieżąco płacić kolejne opłaty za czynsz i media. Po spełnieniu tych warunków lokatorowi zostaną umorzone odsetki w wysokości zgodnej z terminem uregulowania zadłużenia.

Przypomnijmy, że od kilku lat istnieje w mieście możliwość odpracowania zadłużenia z tytułu czynszu lub odszkodowania za zajmowanie mieszkania bez tytułu prawnego, wykonując drobne prace porządkowe lub usługowe na rzecz miasta.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Rudzian

  Za chwilę będzie że spłacą dłużnikówi długi masakra co się dzieje wszędzie trzeba odsetki płacić A tu proszę

 • Mieszkaniec

  Wystarczy być menelem i można zamieszkiwać komfortowe mieszkanie w bloku np na Piernikarczyka a MPGM nic z tym nie robi

 • Mieszkaniec

  Ta to fakt że Piernikarczyka tak tak jest.

 • dwa wyjścia

  Albo miasto ma za dużo pieniędzy albo ktoś znajomy od władz ma dużo odsetek ?

 • Bunia

  To w ramach polityki oszczędzania?

 • Gospodarz

  Pfff. Powinno się przywrócić eksmisję na bruk i wykonywać przynajmniej jedną na każdym osiedlu - tak na pokaz. Być może niektórym taka postać rzeczy zmienilaby podejście do do ustalenia swoich comiesięcznych wydatków. Niektórzy z tą unią europejską wygrali.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.