RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Upadłość konsumencka może uratować dłużnikowi życie - Mateusz Worek, kancelaria Kazus

 • Dodano: 2016-03-30 19:30
Jak można ogłosić swoją upadłość konsumencką? Czym zajmuje się kancelaria prawno-podatkowa? Rozmawiamy z Mateuszem Workiem z kancelarii Kazus z Rudy Śląskiej.
 
Jakie usługi świadczy kancelaria Kazus?
 
Kancelaria Prawno-Podatkowa KAZUS świadczy usługi bieżącego wsparcia prawnopodatkowego dla przedsiębiorstw oraz dla klientów indywidualnych. Kluczową dziedzinę praktyki Kancelarii stanowi prawo upadłościowe i naprawcze. Dzięki dużemu doświadczeniu możemy zaoferować niezwykle skuteczną pomoc prawną uczestnikom postępowań upadłościowych.
 
Właśnie. Jednym z obszarów jest pomoc w zakresie upadłości konsumenckiej. Proszę o tym szerzej opowiedzieć. 
 
Tak, przede wszystkim świadczymy usługi kompleksowego doradztwa prawnego w zakresie tzw. upadłości konsumenckiej, czyli upadłości osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej.  Warto wspomnieć, że nie każdy może starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w tym celu, po wcześniejszym umówieniu spotkania, dokonujemy analizy prawno-finansowej konsumenta na podstawie, której jesteśmy w stanie podjąć decyzję, czy zainteresowana osoba może ogłosić upadłość konsumencką. Na naszej stronie internetowej można wypełnić prosty test, który ułatwia nam decyzję o podjęciu sprawy.
 
Pomogliśmy już ogłosić upadłość konsumencką mieszkańcom Rudy Śląskiej. W dniu 15 marca tego roku doszło do ogłoszenia upadłości klienta – mężczyzny, który po 25 latach pracy w jednej firmie w skutek wypadku utracił źródło dochodu, następnie rozwiódł się, przejmując na siebie wszelkie długi wynikające z małżeństwa. Ze względu na chorobę i problemy ze znalezieniem pracy nie był w stanie spłacić swoich wierzycieli oraz wierzycieli z byłego małżeństwa. Popadł w niedostatek i stał się niewypłacalny. Sporządziliśmy dla klienta solidnie uargumentowany wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, podpierając go skompletowanymi dokumentami obrazującymi sytuację materialna i finansową naszego klienta.
 
Sąd Okręgowy w Gliwicach, uzasadniając postanowienie o ogłoszeniu upadłości, stwierdził, że klient spełnił wszystkie przesłanki do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Sąd stwierdził, że ze względu na wyjątkową sytuację, w jakiej był nasz Klient, nie sposób oddalić wniosku ze względu na zasady słuszności. Od 15 marca 2016r., nasz Klient może spać spokojnie, już nie dzwonią do niego firmy windykacyjne.
 
Jakie są korzyści z ogłoszenia przez osobę upadłości konsumenckiej?
 
Upadłość Konsumencką niesie ze sobą wiele korzyści, a w szczególności:
 
 • ODDŁUŻENIE - część długów jest umarzana a w wyjątkowych przypadkach może zostać umorzona całość. Konsument, który ogłosił upadłość, nie musi martwić się o konieczność spłaty wszystkich swoich długów. Jest to istotne, gdy mamy do czynienia ze spornym zadłużeniem.
 
 • ZAWIESZENIE POSTĘPOWAŃ SĄDOWYCH I EGZEKUCYJNYCH - ogłoszenie upadłości wstrzymuje postępowania sądowe i egzekucyjne prowadzone przeciwko konsumentowi.
 
 • SPŁATA TYLKO CZĘŚCI DŁUGÓW W RATACH - konsument po ogłoszeniu upadłości spłaca w części swoich wierzycieli w ramach Planu Spłaty, który ustalany jest na maksymalnie 3 lata.
 
 • ULGA PSYCHICZNA – tak potrzebna każdemu dłużnikowi.
 
 • WYKREŚLENIE Z REJESTRU -  z chwilą umorzenia niespłaconych zobowiązań sąd z urzędu wykreśla upadłego konsumenta z rejestru dłużników niewypłacalnych.   
 
Czy mieszkańcy naszego miasta często przychodzą z takimi problemami? Czy to jeszcze zbyt mało popularny sposób?
 
Oczywiście przychodzą i jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomóc w oddłużeniu. Niestety nie wszyscy mogą ogłosić upadłość konsumencką i wtedy staramy się wskazać, jak postępować, aby spłacić swoich wierzycieli lub zmniejszyć dług, np. poprzez zawarcie ugody.
 
Gdzie osoby potrzebujące pomocy mogą Państwa znaleźć?
 
Siedziba Kancelarii Prawnej KAZUS znajduje się w Rudzie Śląskiej w dzielnicy Halemba przy ul. Poniatowskiego 14. Zapraszamy wszystkich, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, bądź po prostu potrzebują porady.
 
Dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych udanych działań.
 
Dziękuję.
 
 
O FIRMIE:
 
Kancelaria prawno-podatkowa KAZUS
ul. Poniatowskiego 14
41-706 Ruda Śląska
telefon: 794 724 844
 
Upadłość konsumencka może uratować dłużnikowi życie - Mateusz Worek, kancelaria Kazus

Komentarze (5)    dodaj »

 • mirek77

  Trzeba koniecznie oszacować majątek w porównaniu do zadłużenia. Korzystam całe życie z kredytów krótkoterminowych, ale w pewnym okresie mocno zachorowałem i na dodatek w pracy zabrali mi 30% pensji. W sprawie restrukturyzacji zadłużenia konsultowałem się z wrocławską fundacją Quo Vadis. Przede wszystkim doradca reprezentował mnie przy negocjacjach z wierzycielami. Nie miałem szans na ogłoszenie upadłości konsumenckiej, ale skorzystałem z przekształcenia umów po wnikliwej analizie prawnej. Można się dogadać pod warunkiem, że masz profesjonalistów za sobą.

 • Żaneta

  Ja natomiast korzystałam z usług podanej wyżej Kancelarii i dzięki pomocy Pana mecenasa bez problemu ogłosiłam upadłość. Pozdrawiam.

 • ola

  a czy jest to płatne czy kancelaria pomogła pani ale odpłatnie jak to wyglada

 • elka belka

  Nie są do tego potrzebne żadne kancelarie, sama bez pomocy ogłosiłam swoją upadłość przed sądem. Wniosek jest na formularzu i żadnej filozofii tu nie trzeba. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć w internecie np. na blogu www.upadłośćkonsumencka.com.pl Nie ma sensu za to płacić innym.

 • Anna

  Nie zgadam się. Sama korzystała z usług innej kancelarii i uważam, że sama bym sobie z tym nie dała rady.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.