Wiadomości z Rudy Śląskiej

Urządzenie diagnostyczne wysłane z USA do rudzkiego szpitala "utknęło" w Finlandii

 • Dodano: 2021-05-06 08:15, aktualizacja: 2021-05-07 10:55

Pracownicy Poczty Polskiej na co dzień zajmują się dostarczaniem przesyłek do adresatów. Okazuje się, że nie zawsze jest to łatwe zadanie. Przekonali się o tym ci, którzy mieli dostarczyć ważną paczkę do Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, którą nadano w USA. 


- Infolinia Poczty Polskiej zanotowała zgłoszenie lekarki oraz prośbę o interwencję w sprawie ważnej paczki. Przesyłka zawierała elektroniczne urządzenie medyczne do diagnozy pacjentów i była adresowana na oddział pacjentów covidowych szpitala w Rudzie Śląskiej. Urządzenie powinno dotrzeć jak najszybciej do szpitala, w związku ze wzmożonym zapotrzebowaniem na tego typu sprzęt diagnostyczny w okresie pandemii – czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

Okazało się, że ważna przesyłka utknęła po drodze w Finlandii. Jak do tego doszło? Z powodu ograniczeń transportowych związanych z restrykcjami koronawirusowymi przewoźnik zredukował częstotliwość połączeń lotniczych. W efekcie przesyłka zamiast ruszyć w dalszą drogę, czekała na lotnisku tranzytowym w Helsinkach. Po interwencji polskich pocztowców paczkę wysłano do Polski. 

- Bardzo dziękuję za szybką interwencję ze strony Poczty Polskiej. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania z Państwa strony. Jestem wdzięczna za pomoc - mówi lekarka z oddziału covidowego szpitala w Rudzie Śląskiej, która poprosiła o wsparcie w sprawie przesyłki z USA.  

Urządzenie diagnostyczne zostało bezpiecznie dowiezione do rudzkiej lecznicy i dziś służy pacjentom cierpiącym z powodu koronawirusa.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Karl

  Aż dziw bierze że nie udało się wcisnąć któregoś z władców miasta do tej historii zakończonej wiekopomnym sukcesem, albo chociaż pani dyrektor szpitala.

 • Ferdek

  USA i poczta polska....

 • jp

  jprdl napisaliście artykuł o tym że ktoś złożył reklamację na poczcie.......

 • fajerberga

  Ale zauważ, jak było budowane napięcie... niczym u Hitchcocka :-) reklamacja, lotnisko tranzytowe, wirus, pacjenci czekający na aparat, jak na zbawienie... koniecznie trzeba o tym nakręcić dokument ! ! !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.