Wiadomości z Rudy Śląskiej

Utrudnienia na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Powodem kolizja i remont

  • Dodano: 2023-08-07 12:00

Na autostradzie A4 na wysokości dzielnicy Kochłowice doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Występowały duże utrudnienia drogowe.

Kolizja na autostradzie A4

Dziś rano, w poniedziałek 7 sierpnia na autostradzie A4 na wysokości Rudy Śląskiej występowały spore utrudnienia drogowe. Około godziny. 9:35 na drodze w kierunku Wrocławia doszło do kolizji trzech pojazdów. Do zdarzenia doszło w rejonie prowadzonych prac drogowych i zwężki.

Na odcinku zwężonym w kierunku Wrocławia zderzyły się 3 samochody - dwa samochody osobowe z samochodem dostawczym. Łącznie wszystkimi pojazdami podróżowały trzy osoby, czyli sami kierowcy. Żadna z osób nie odniosła obrażeń – powiedział  st. kpt. mgr inż. Maciej Małczak, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usunęli rozlane płyny eksploatacyjne i uprzątnęli miejsce po kolizji. Działania zostały już zakończone, a ruch drogowy powinien odbywać się normalnie.

Remont autostrady A4 w Rudzie Śląskiej

Przypomnijmy, że na rudzkim odcinku autostrady A4 trwają prace remontowe. Nad ul. Piłsudskiego wymieniana jest dylatacja. Lewa część jezdni w kierunku Wrocławia jest zamknięta. Ruch odbywa się dwukierunkowo dwoma pasami ruchu na prawej jezdni w kierunku Krakowa. Na zwężonym odcinku wprowadzono ograniczenia prędkości.

Kierujący planujący podróż autostradą A4 powinni zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza przy aktualnych warunkach pogodowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również