Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uwaga kierowcy - trudna sytuacja na drogach, Śląsk zaczyna się korkować

 • Dodano: 2019-10-31 15:30

Jak co roku w związku z obchodami dnia "Wszystkich Świętych" na drogach w całej Polsce można zaobserwować wzmożony ruch, a ulice większych miast zaczynają się korkować. W dużych aglomeracjach miejskich, w tym również na Śląsku, problem tej jest o wiele bardziej odczuwalny, a już teraz kierowcy na wielu trasach muszą uzbroić się w cierpliwość.

Policja prowadzi akcję "Znicz 2019", a już teraz mamy doniesienia o wielu kolizjach na śląskich drogach. We wszystkich miastach ruch powoli zwalnia. Sznur samochodów stoi na przykład w Katowicach na trasie S86 w stronę Sosnowca, trzeba też mieć sporo cierpliwości przejeżdżając przez tunel - w obie strony. W Rudzie Śląskiej zakorkowana jest Halemba na ul. 1 Maja, trzeba też sporo poczekać na Katowickiej w Świętochłowicach. Autostrada A4 w stronę Krakowa również stoi.

Kierowcy w całym regionie w najbliższych dniach muszą się uzbroić w cierpliwość.

W ubiegłym roku na drogach w czasie trwania akcji "ZNICZ" zginęło 50 osób!

W czasie trwania akcji "ZNICZ 2018" na polskich drogach w ciągu pięciu dni doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób a 502 zostało ranne. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 1299 nietrzeźwych kierujących. (...) Do najpoważniejszych zdarzeń doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości - czytamy w ubiegłorocznym policyjnym podsumowaniu akcji "ZNICZ"

Policja apeluje, abyśmy przede wszystkim sami zadbali o bezpieczeństwo własne i osób trzecich i trzymali się zasad bezpiecznej jazdy.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Ywald

  Auslyndry ruszyło do dom

 • Ano

  Nie ruszyli bo muszom pracować ;-))

 • Bladius

  Na czarnoleśnej kierowcy blokowali dziś przejście niekierowane dla pieszych. Jeden z kierowców, wyprzedzał stojące samochody na przejściu, jadąc wzdłuż chodnika. Niestety byłem po drugiej stronie i nie spisałem tablic rejestracyjnych tego c[...]a

 • obywatel

  Wielka szkoda widać że, dobry człowiek z ciebie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.