Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uważajmy! Motocykle mogą być wszędzie. Drogówka apeluje

 • Dodano: 2021-06-30 08:15, aktualizacja: 2021-06-30 08:29

Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie - fani dwóch kołek poruszają się na swoich jednośladach.

Kierującym samochodami przypominamy, aby częściej niż zwykle szczególnie przed zmianą pasa ruchu spoglądali w lusterka swoich pojazdów. W czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Motocyklistów można podzielić na dwie grupy

Jedni, to przestrzegający przepisów ruchu drogowego amatorzy spokojnych przejażdżek na dwóch kółkach. Drudzy, to niestety zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie barier prędkości. To właśnie ta grupa brawurowych motocyklistów stwarza największe zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Z kolei kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach. W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi (w tym dzieci i starsze osoby), należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii.

My wszyscy pamiętajmy, że zgodnie z maksymą "Motocykle mogą być wszędzie". Motocyklistom życzymy rozważnej jazdy z wyobraźnią, natomiast kierującym samochodami przypominamy, aby częściej niż zwykle szczególnie przed zmianą pasa ruchu spoglądali w lusterka swoich pojazdów.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Stig

  Uświadamiajcie motocyklistów bo to oni jeżdżą jak idioci

 • fajerberga

  Uogólnienia i stereotypy - w tym jesteś dobry... Tych, którzy jadą normalnie nawet nie zauważysz na drodze, bo się niczym nie wyróżniają. Jest wśród motocyklistów wąskie grono z włączonym trybem LUBIE ZAPIERALAĆ i ci niestety wyrabiają opinię wszystkim...

 • Ja

  Nie mam już dla nich szacunku. Uważają się za najważniejszych na drodze. Mam tylko nadzieję, że potem prędzej czy później trafiają na drodze na takich samych jak oni. Wtedy drogą wyboru na kogo wypadnie na tego bęc jest o jednego mniej. Można zacząć hejtować.

 • Rudziol

  Jako motocyklista (co prawda sporadyczny) powiem inaczej: motocykliści, uważajcie, samochody są wszędzie.

 • Hans

  Po tytule artykułu boję się otworzyć lodówkę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.