Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uważajmy! Motocykle mogą być wszędzie. Drogówka apeluje

 • Dodano: 2020-06-09 06:15, aktualizacja: 2020-06-09 06:23

Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie - fani dwóch kołek poruszają się na swoich jednośladach.

Kierującym samochodami przypominamy, aby częściej niż zwykle szczególnie przed zmianą pasa ruchu spoglądali w lusterka swoich pojazdów. W czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!


Motocyklistów można podzielić na dwie grupy

Jedni, to przestrzegający przepisów ruchu drogowego amatorzy spokojnych przejażdżek na dwóch kółkach. Drudzy, to niestety zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie barier prędkości. To właśnie ta grupa brawurowych motocyklistów stwarza największe zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Z kolei kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach. W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi (w tym dzieci i starsze osoby), należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii.

My wszyscy pamiętajmy, że zgodnie z maksymą "Motocykle mogą być wszędzie". Motocyklistom życzymy rozważnej jazdy z wyobraźnią, natomiast kierującym samochodami przypominamy, aby częściej niż zwykle szczególnie przed zmianą pasa ruchu spoglądali w lusterka swoich pojazdów.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • 60 plus

  W zeszły piątek wracałem autem z Katowic do domu, do naszego miasta. Tak wyszło że stanąłem za pierwszego, na czerwonym świetle, ok. 1,5 metra przed sygnalizatorem / żeby widzieć kiedy się zapali zielone/. Za mną ustawił się sznur aut./ Skrzyżowanie Gliwickiej i Bocheńskiego/.Stoję i patrzę w lewe lusterko : a tu z tyłu jedzie motocyklista, omija/jadąc po linii ciągłej/ wszystkie stojące samochody, również mnie, zatrzymuje motocykl, następnie odpycha się nogami do tyłu, tak że prawie tylnym kołem opiera się o mój przedni zderzak, no i teraz on był pierwszym oczekującym na zielone światło.Mistrz świata i kosmosu.

 • margaretka 87

  Większość wypadków jest spowodowanych przez puszki. A nie zaraz motocyklistów obwiniać. Wymuszają pierwszeństwo gdzie się da. A osoby po 60 rokiem życia powinny przejść jeszcze raz badanie czy mogą jeżdzić samochodem bądż innym pojazdem mechanicznym.

 • Zbyszek

  Niech motocykliści uważają, bo to samochody są wszędzie.

 • jo...

  Motocyklista jest takim samym uczestnikiem na drodze jak kierowca samochodu osobowego .tira .czy autobusu on też mauważać a nie że ja mom patrzeć w lusterka bo jakiś idiota na motorze mnie wyprzedza na ciągłej przepisy są do wszystkich jednakowe.i kodeks drogowy nie ma paragrafu ze muszą mu ustąpić i zjechać na bok.

 • Dryja

  Może jakaś akcja dla motocyklistów? Bo widzę tylko apele do kierowców samochodów.

 • Truda

  Nie ma bardziej irytującego hasła rozpropagowanego na naklejkach niż " Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" W szczególności na autobanie gdy koleś na motocyklu wyprzedza z prędkością powyżej 200 km/h.

 • Kierowca

  Niech oni tez uwazajom a nie pchają sie wyprzedzaja gdzie popadnie

 • Gosia

  Patrzymy w lusterka ale nie sposób dostrzec motocyklistę pędzącego z ogromną prędkością .Motocykliści notorycznie łamią przepis o dozwolone prędkości. Albo urządzają sobie w mieście ( np na 1 Maja ) wyścigi z kolegą jadącym samochodem. Ale nikt tego nie zauważa, dopóki nie dojdzie do tragedii.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.