Wiadomości z Rudy Śląskiej

W całym mieście rozbłysły światła świątecznych ozdób

 • Dodano: 2018-12-12 09:45

W całym mieście rozbłysły światła świątecznych ozdób. To znak, że coraz bliżej do Bożego Narodzenia.

W tym roku rozbłysło prawie 270 ozdób. Tradycyjnie w kilku miejscach Rudy Śląskiej pojawiły się także atrakcyjne przestrzenne iluminacje, które idealnie nadają się do zrobienia zdjęcia m.in. prezenty, śnieżynki, renifery, tron, na którym będzie można usiąść, czy figury skrzatów, do których mogą wejść dzieci – mówiła prezydent Grażyna Dziedzic.

Większość z 270 ozdób, które rozświetlają Rudę Śląską to dekoracje przedstawiające imitacje płatków śniegu, bombek, gwiazdek, choinek, aniołów oraz prezentów. Zawisły one na latarniach ulicznych we wszystkich dzielnicach miasta. Iluminacje pojawiły się także na rondach, w świątecznej aranżacji zaprezentował się m.in. wagon tramwajowy w Chebziu, czy wagonik kopalniany w Halembie. Dekoracje wykonane zostały z żarówek LED, które - w odróżnieniu od tych tradycyjnych - są energooszczędne.

Szczególnie barwnie prezentuje się rudzki rynek, gdzie obok świetlnej konstrukcji przedstawiającej sanie ciągnięte przez renifery zamontowane zostały duże świetlne figury skrzatów. Dodatkowo rozświetlona została fontanna, a kolejna iluminacja pojawiła się na elewacji budynku urzędu miasta. W centralnej części miasta nie mogło też zabraknąć choinki. Tegoroczne drzewko ma ponad 12 m wysokości.

W tym roku miasto na świąteczne iluminacje przeznaczyło blisko 380 tys. zł. Kwota ta obejmuje wynajem, montaż, utrzymanie, konserwację oraz ewentualne naprawy, a następnie demontaż oświetlenia.


Źródło: Redakcja

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • PB

  Na szczęście istnieją inne instytucje gdzie dają mieszkania szybko i bezproblemowo,a urząd miasta będę unikać jak ognia bo to jest kary godne żeby ludzi traktować tak przedmiotowo

 • PB

  Co mi ze światełek jak na mieszkanie muszę czekać w nieskończoność a jakby tego było mało to w połowie skreślają z listy oczekujących bo pracują tam niekompetentni ludzie którzy wprowadzili mnie w błąd i zostałam skreślona z listy i dalej mając 30lat i dzieci w tym jedno niepełnosprawne muszę mieszkać z rodzicami jak w czasie wojny.Dziekuje Pani prezydent za doskonałe warunki mieszkalne i napewno znów pójdę głosować jak beda kolejne wybory

 • rozżalona

  Ale pięknie A u nas na Świętochłowicach nic ani jednej lampeczki . tylko pozazdrościć przystało innych miast :(

 • Ludmiła

  Superowo wystrojone ,podziękowania dla pani Grażyny Dziedzic

 • jorg

  za nasze pieniądze. Te świecidełka to pieniądze wyrzucone w błoto,

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.