Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Dolinie Kochłówki zostanie zainstalowany monitoring? Na kamery musimy jeszcze poczekać

 • Dodano: 2023-01-20 11:45

Dolina Kochłówki zmienia się. Niedawno, w ramach Budżetu Obywatelskiego, udało się zrealizować projekt związany z utworzeniem w tym miejscu ścieżki edukacyjnej. Niestety, była już wielokrotnie niszczona.

Nad Kochłówką, wzdłuż drogi rowerowej biegnącej na odcinku od gródka średniowiecznego do granicy z Wirkiem, ustawiono ławki, tablice informacyjne, karmniki, kosze na śmieci, tworząc przestrzeń rekreacji. Okolica przyciąga zarówno miłośników historii, jak i przyrody.

Wandale niszczą urządzenia znajdujące się w strefie relaksu

Rejon ten chętnie wybierają też mieszkańcy Rudy Śląskiej na rodzinne spacery. Niestety, od pewnego czasu elementy małej architektury ulegają dewastacji. Tylko w okresie od października do listopada 2022 straż miejska zanotowała trzy zgłoszenia dotyczące aktów wandalizmu. Na problem uwagę zwróciła radna Ewa Chmielewska. Jako, że urządzenia ustawione nad rozlewiskiem w ramach projektu „Czas relaksu w Dolinie Kochłówki” są niszczone przez wandali, radna zwróciła się do Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej z prośbą o zamontowanie monitoringu, aby zapewnić nadzór wizyjny części rekreacyjnej położonej nad rozlewiskiem. Jest szansa, że to zniechęci potencjalnych chuliganów do niszczenia mienia.

Jaki będzie efekt interpelacji? Miasto nie ma pieniędzy na monitoring

W odpowiedzi na interpelację rudzki magistrat wyjaśnia, że wskazany przez radną rejon od września 2022 roku „znajduje się niezmiennie w kręgu zainteresowań Straży Miejskiej”. 

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, rejon Doliny Kochłówki objęty zostanie wzmożonym działaniem służb patrolowych, szczególnie w godzinach popołudniowo – wieczornych – zaznaczono w odpowiedzi na interpelację.

Dodano też, że w budżecie miasta na 2023 rok nie zabezpieczono środków finansowych na rozwój miejskiego monitoringu wizyjnego. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zamknięta. Magistrat zapewnia, że do tematu będzie można powrócić w przyszłości, w miarę możliwości finansowych miasta


Źródło: UM w Rudzie Śląskiej

Komentarze (6)    dodaj »

 • turysta

  Rudolf tak powino byc ito gibem ibasta.

 • mieszkaniec

  Zgoda najpierw ten smrodlok dokladnie wyczyscic,jak mo co ztego byc bobrego,fajnego zadbanego miejsca.

 • Darek

  Na kamery nima za to na premie po 15000 jest .

 • jo...

  Fajne tylko popołudniowo wieczornych..kontrolować będą a w nocy wandale róbta co chceta super pomysł.

 • Malkontent

  A może weźcie się za oczyszczenie tego ścieku na początek szkoda że kamery zarejestrują jedynie obraz a nie zapach

 • Rudolf

  Może wystarczyłaby wieża obserwacyjna, a na niej snajper.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również