Wiadomości z Rudy Śląskiej

W niedzielę w Śląskim Teatrze Impresaryjnym swoją premierę miał "Mały Książę"

  • Dodano: 2024-04-08 17:00

W niedzielę w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty swoją premierę miał młodzieżowy musical pełen koloru i muzyki "Mały Książę". To pierwsza produkcja Śląskiej Sceny Młodych, realizowana w trzech miastach naszego województwa.

Śląska Scena Młodych

Śląska Scena Młodych to kolektyw stowarzyszeń działających w trzech miastach, na który składa się: Rudzka Scena Młodych, Zabrzańska Scena Młodych i Katowicka Scena Młodych. 

Głównymi polami działań ŚSM jest edukacja kulturalna i rozwój artystyczny dzieci i młodzieży. W ramach prowadzenia zajęć z obszaru aktorstwa, tańca i śpiewu kolektyw tworzy nowe produkcje teatralne z młodzieżą z województwa. 

Spektakl, który miał wczoraj premierę w Śląskim Teatrze Impresaryjnym w Rudzie Śląskiej jest autorską adaptacją książki "Mały Książę" Antoine`a de Saint Exupery`ego. To pierwsza produkcja Śląskiej Sceny Młodych.

Musical Mały Książę w Rudzie Śląskiej

Mały Książę jest spektaklem o dorastaniu do wiernej miłości, do prawdziwej przyjaźni, odpowiedzialności za drugiego człowieka. Stawia pytania o hierarchię wartości, sens więzi między ludźmi. Atutami spektaklu, poza głęboką treścią i istotnym przesłaniem, są przede wszystkim taniec i piosenki oraz ciekawa forma przedstawienia. 

- Ile zostanie z książkowej historii Antoine de Saint-Exupery, jeżeli przeniesiemy Małego Księcia do naszych czasów? Zestawienie niczego nieświadomego bohatera z naszymi realiami z pewnością da odbiorcom wiele do myślenia. Postawi pytania, które być może sami musimy sobie zadać. Jak potoczy się historia chłopca, który porzucił swoją planetę? Czas obliczyć straty, przejąć władze nad losem, dać ponieść się przygodzie, oswoić emocje i znaleźć swoje miejsce - czytamy w opisie przedstawienia.

"Mały Książę" 

  • Reżyseria: Bartosz Banasik
  • Choreografia: Martyna Wiśniewska, Weronika Czyż, Martyna Kaminiarz
  • Scenariusz, muzyka, teksty piosenek, produkcja, dekoracje: Bartosz Banasik
  • Kostiumy: Anna Czyż, Beata Suligowska-Diotallewi
  • Wsparcie artystyczne: Emilia Diotallewi, Gabriela Trutwin, Weronika Czyż, Martyna Kaminiarz

Honorowym patronatem spektakl objęli: Prezydent Miasta Ruda Śląska Michał Pierończyk, Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa   

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również