Wiadomości z Rudy Śląskiej

W pięć dni dobiegli z Rudy Śląskiej do Watykanu

 • Dodano: 2018-10-17 14:00

Po pokonaniu 1462 kilometrów biegacze z Rudy Śląskiej dotarli wczoraj na pl. Świętego Piotra w Watykanie. Dziś natomiast uczestniczyli w audiencji generalnej. W ten sposób uczcili 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Biegacze wyruszyli w drogę 11 października. W pięć dni pokonali 1462 kilometrów. W ten sposób uczcili 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Trasa pielgrzymki prowadziła przez Czechy, Austrię i Włochy. Po drodze pielgrzymi zatrzymali się w Asyżu, gdzie odwiedzili Bazylikę Świętego Franciszka. Metę w Watykanie osiągnęli 16 października. Dziś uczestniczyli w audiencji generalnej.

Pielgrzymi powrócą do Rudy Śląskiej w sobotę 20 października. Będzie ich można powitać o godz. 13:00 na pl. Jana Pawła II.

Komentarze (17)    dodaj »

 • yahu pawul - fryna

  Rudzki bzdet medialny na maxa !!Tak to prezentowano jak powyżej w tytule ...1500km : 5 dni = 300km codziennie ??!To jakaś max ściema i oszustwo !! 300km każdego dnia i tak codziennie przez 5 dni ??! NIEMOŻLIWE FIZYCZNIE !!Większoć tego dystansu przejechali w autach :-)))))))))ALBO BYŁO TO ZUPEŁNIE INACZEJ NIŹLI TO GŁOSZONO W BUŃCZUCZNYCH I OSZUKAŃCZYCH TYTUŁACH / FAŁSZ-INFORMACJACH.Mówi się / PLOTKUJE, że to była JAKOWAŚ NIBY "SZTAFETA" - czyli ktoś przebiegł parę kilometrów, potem ktoś inny parę kilometrów - a reszstę dystansu w wygodnych samochodach. Jak tak - to żaden to wyczyn tylko MAX-ŚCIEMA !!W PRZYSZŁOŚCI ZORGANIZUJCIE COŚ JESZCZE DURNIEJSZEGO, A MIANOWICIE:* zaproście 900 malutkich dzieciaczków do spacerkowej sztafety* pokonajcie z każdym i kolejno w takiej sztafecie jakieś 1600m spacerkiem - potem każdy dzieciaczek po wykonanym spacerku wsiada do specjalnego, wygodnego autobusu sypialnego - i tak aż do Rzymu / Watykanu.* powiadomcie media światowe - CNN, BBC, itd.- będzie na 100% wydarzenie światowe :-)))* i uwaga na koniec - ostrożnie z powiadomieniem o tym 'papieża' - bo dziadunio może poważnie zasłabnąć z wrażenia :-)))** albo pomyślcie o sztafecie ślimakowej - co ? :-)))))

 • zygfryd

  Ty chyba yahu miałeś drgawki jak to pisałeś. Bez ładu i składu.

 • Ruda

  Trzeba było ruszyć tyłek i wziąć udział w tym biegu, to byś wiedział na czym to polega...

 • takajestprawda

  Po pokonaniu 1462 kilometrów dotarli na pl. Świętego Piotra w Watykanie i w ten sposób uczcili 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową... I z pewnością są szczęśliwie usatysfakcjonowani i pełni nadziei, że ten wysiłek zostanie im zapisany w Niebie jako dobry uczynek ... BANDA GŁUPKÓW !!! Tak !!! Trzeba być głupkiem żeby czcić faceta, który chronił tolerował układy mafijne watykańskich banków, tolerował lobby pedofilsko-homoseksualne w Watykanie i chronił a nawet przyjaźnił się z pedofilami w sutannach !!! Dla mnie to taka sama szuja, jak jego poprzednicy (oprócz Jana Pawła I, ale ten porządny, po 33 dniach pontyfikatu został zlikwidowany) i trzeba być głuchym, ślepym i bezmózgim osłem, by w świetle znanych dziś udowodnionych faktów, czcić taką mendę !!!

 • Krist

  Ty nie jesteś całkiem normalny no nie?

 • olo

  A koszty pokryli biegacze czy znaleziono sponsora?

 • Jan

  300 km na 1 dzień NIE WIERZĘ

 • Ruda

  Przecież to była sztafeta...to sobie dobrze policz ile trzeba przebiec

 • Fake

  Fake fake

 • Yaro

  Wychodzi po prawie 300km na dzień i zastanawiam sie jak to możliwe. Sam biegam 3-4 razy w tygodniu i po 15km jestem padnięty. A oni na tym zdjęciu usmiechnięci jakby dopiero co wstali z łóżek albo to ściema albo muszę zwiększyć częstotliwość biegania

 • Tt

  Na zdięciach jest pokazane że wszyscy biegną więc...

 • Qwerty

  Jeszcze mieli przerwe w Asyżu

 • Jo

  Bardzo prosta matematyka, kazdego dnia musieli pokonac 300 km : 15 osob = 20 km na osobe mysle ze jak bys sie solidnie przygotowal to tez bys poradzil sobie :)

 • mr hepik

  Jeszcze trzeba odjąc Jakubika,który sam 100 km/dzień robi na luzie ;) Oczywiście ,że to taka propagandowa ściema w dobrym celu. ;)

 • Zofia

  Czy papież był uczciwy wobec pokrzywdzonych przez kk -zakłamanie i takie akcje to zakrawają na krytykę ,a nie pochwałę .

 • hynio

  i jaka korzyść z takiego biegania? cała para w gwizdek.

 • hihi

  więcej biegli czy więcej jechali?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również