Wiadomości z Rudy Śląskiej

W ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Ruda Śląska otrzyma 40 mln zł

 • Dodano: 2023-10-09 15:00

Ruda Śląska z kolejnym dofinansowaniem! W ramach 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych nasze miasto otrzyma 40 mln złotych. 

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych

W ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (RPIS) do samorządów w całej Polsce trafi prawie 26 mld zł. Dzięki tym dodatkowym środkom samorządy mogą remontować drogi, budować przedszkola lub boiska sportowe czy montować potrzebne oświetlenie przejścia dla pieszych. 

– Mam dzisiaj ogromną przyjemność przedstawić wyniki kolejnego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych. Tego programu, który na przestrzeni ostatnich kilku lat zmienił krajobraz naszych miast, miasteczek, wsi w sposób nie do poznania. Wśród tych inwestycji mamy te inwestycje blisko ludzi, które zmieniają życie mieszkańców w każdej miejscowości, w każdej gminie w Polsce – mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

W ramach ósmej edycji gminy, powiaty i miasta w całej Polsce mogły składać wnioski o wsparcie inwestycji od 20 lipca do 16 sierpnia 2023. Każdy samorząd mógł złożyć maksymalnie trzy wnioski, każdy o innej maksymalnej wartości dofinansowania: nie większej niż 2 mln zł, nie większej niż 8 mln zł i nie większej niż 30 mln zł. Zgodnie z opublikowaną listą powstać ma 5 tys. inwestycji.

Ruda Śląska z kolejnym dofinansowaniem!

Nasze miasto z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych otrzyma 40 mln zł na realizację następujących zadań: 

 • przebudowa układu ulic: Dworcowa, Asfaltowa, Droga do Lipin - 30 mln zł, 
 • rewitalizacja budynku dawnej straży pożarnej - szybu Franciszek - 8 mln zł,
 • modernizacja Młodzieżowego  Domu Kultury przy ul. Janasa - 2 mln zł.

- Dziękuję całemu zespołowi w Urzędzie Miasta za dobre pomysły i projekty, które stały się podstawą do wniosków o dofinansowanie. Dziękuję także wszystkim wspierającym nasze działania zwłaszcza parlamentarzystom z Rudy Śląskiej Markowi Wesołemu i Dorocie Tobiszowskiej - napisał prezydent Michał Pierończyk. 

Komentarze (6)    dodaj »

 • karol

  Dla tych co wciąż narzekają na PIS za to jak krzywdzone są przez nich miasta takie jak nasze .W ostatnim czasie na Rudę Śląską przeznaczono 873 miliony złotych !!! o takich pieniądzach miasto za PO nawet nie mogło pomarzyć.Dlatego nie wiem co się jeszcze musi wydarzyć by przeciwnicy Pisu przekonali się do tego ugrupowania , tym bardziej ,że w parze z tymi pieniędzmi na inwestycje w mieście idą świadczenia dla każdego z nas. Nie ma bezrobocia ,gospodarka się rozwija ,ludzie coraz więcej zarabiają .

 • wit

  Szkoda ,że tego nie potraficie docenić ,bo jest to wymierne wsparcie , tak jak wsparcie młodych rodzin i emerytów.Najzwyczajniej PIS jest niesprawiedliwie oceniany i traktowany. To już któraś , trudno nawet zliczyć poważna pomoc finansowa dla naszego miasta .Ta ciągła krytyka tego rządu jest nieprzyzwoita .

 • Oko

  Pitolisz. Podwyżki to też ich sprawka. Kłótnie w rodzinach. Wsparcie seniorów też parodia. Przypomnę o 120 mln dla 2 mln seniorów czyli ok kilku złotych na miesiąc na leki. Co za to kupisz? Jedna witaminę C?

 • Mer

  Wystarczy nie kraść...

 • Bart

  Ale mamy się cieszyć że deweloperowi z Świętochłowic za darmo z naszych podatków zrobią drogę?

 • Emila

  Bredzisz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również