Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej jednak nie powstanie oceanarium!

 • Dodano: 2018-08-17 10:00, aktualizacja: 2018-08-17 11:29

W Rudzie Śląskiej jednak nie powstanie oceanarium. Inwestor — spółka PFI Global wycofał się z pomysłu budowy obiektu rekreacyjnego na działce położonej przy ul. 1 Maja.

Konkurs na wybór inwestora do zagospodarowania nieruchomości położonych w Rudzie Ślaskiej, przy ulicy 1 maja, został unieważniony. Żaden z potencjalnych inwestorów nie przystąpił do ogłoszonego wspólnie przez miasto i spółkę PWiK postępowania.

- Dziś o godz. 12:00 minął termin składania ofert wyznaczony przez komisję konkursową. Musimy pomyśleć o innym zagospodarowaniu tych atrakcyjnych działek. Szkoda...- napisał na jednym z portali społecznościowych wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Władze miasta chciały, aby na 14-hektarowej działce w dzielnicy Czarny Las, położonej przy budowanym łączniku między autostradą A4 a DTŚ, powstała inwestycja z zakresu tzw. przemysłu czasu wolnego. Kiedy w 2016 roku wrocławska spółka PFI Global ogłosiła, że chce zbudować na Śląsku obiekt rekreacyjny większy nawet niż wrocławskie Afrykarium, władze Rudy Śląskiej dostrzegły w tej deklaracji szansę na wypromowanie miasta na dużą skalę. O inwestycję ubiegały się wstępnie trzy miasta: Zabrze, Chorzów i Ruda Śląska właśnie. Rudzkie władze wybrały nawet działkę, na której mogłaby zostać ta inwestycja zrealizowana i ogłoszono przetarg. Ostatecznie jednak inwestor nie złożył oferty.

- Rzeczywiście Spółka PFI Global rozważała udział w konkursie organizowanym przez władze Rudy Śląskiej, jednak kompleksowa analiza opłacalności inwestycji we wskazanej lokalizacji, w szczególności w kontekście ograniczeń w zaangażowaniu strony publicznej w realizację niezbędnej infrastruktury i układu komunikacyjnego potrzebnego dla planowanej j inwestycji, które zostały zapisane w Regulaminie Konkursu, jak również ograniczenia wynikające z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, skłoniły nas do decyzji o nieskładaniu oferty w tym konkursie – mówi Daniel Zieliński z PFI Global. - Nie zmienia to faktu, że doceniamy wysiłek władz Rudy Śląskiej w przygotowanie projektu i determinację w dążeniu do budowy atrakcji turystycznej o ponadregionalnym znaczeniu w mieście – dodaje.

Jednocześnie firma deklaruje, że wciąż jest zainteresowana realizacją wielofunkcyjnego obiektu spędzania czasu wolnego na terenie Aglomeracji Górnośląskiej.

- Wierzymy, że taki obiekt jest w tym regionie potrzebny i przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki, jak również wzrostu jego atrakcyjności turystycznej – podsumowuje Daniel Zieliński.

Wiceprezydent Krzysztof Mejer deklaruje, że miasto musi pomyśleć o innym zagospodarowaniu atrakcyjnych działek przy ul. 1 Maja.

Komentarze (37)    dodaj »

 • mieszkaniec

  niech wybudują jakis nowy obóz pracy

 • Jo

  Zero informacji o najważniejszym sobotnim wydarzeniu. Cała moja rodzina martwi się o zdrowie Pani prezydent.

 • Zyg paw

  Z ust pięknego Krzysztofa nawet zbliżający się koniec świata brzmiałby super! On to potrafi. Proponuję zamiast oceanarium wybudować "strefę zagospodarowania czasu i relaksu rodzin 500+" ławki się postawi, grille, piwo..... do tego co 100m natrysk do schłodzenia się. I to wszystko połączyć traktem...

 • leon

  Może w tym miejscu wybudować arenę do walk kiboli, z których słynie nasze miasto?

 • asdf

  Super, bo można by to kontrolować. Np. każdy korzystający zrzeka się ubezpieczenia zdrowotnego.

 • Foka TRC

  Dobry pomysł. Wiele razy już poruszany był ten temat.

 • rudziol

  Tanie mieszkania budujcie,baseny do kompania latem,awy ino gupoty za nasze podatki.

 • Wodnik

  Sztandarowa inwestycja Krzysia wzięła w łeb. Strefa czasu wolnego. Jak się nic nie robi to się ma za dużo wolnego czasu. I co władze teraz wymyślą nowego? A może inwestor nie jest już taki pewny że przyjazna władza gwaratnująca przychylność się utrzyma na stołkach?

 • doboroka

  Siejesz zamęt , kim jesteś , co zrobiłeś do miasta ?Gdybyś się musiał podpisać , to byś słowa nie pisnął .Obojętnie co by się działo w mieście tacy jak ty będą popisywać się się tak prostackimi uszczypliwościami .Gdyby to oceanarium jednak dało się zrobić to ty być pierwszy tu lamentował , po co , dla kogo za ile? Podobne duże inwestycje próbują z różnym powodzeniem przeprowadzać wszystkie miasta.Gdy miasto nie robi nic takim jak ty też się nie podoba .Sam nie wiesz czego chcesz ,tzn wiesz , chcesz zaistnieć medialnie swoimi wypocinami , których się nie da czytać.

 • Rudziol

  Przydał by się jakiś porządny sklep budowlany(leroy Merlin,obi,castorama)bo niestety nie mamy

 • Rudy

  To już przerobiano castorama miała być koło srednicowki i nic z tego też przepadlo..

 • hajer

  Przeca zamiast jakigoś oceanarium, lepij market postawić koniecznie biedronka do 500 +. Albo wyloć beton tak jak kole Urzyndu Miasta.

 • Wiola

  Hajer co Ty masz do tego 500plus?

 • Dorota

  Wy tam basen zróbcie a nie oceanarium !!! Cala ruda i nie tylko kompie sie na jednym jedynym baseniku na frynie to co tam sie dzieje w weekendy zreszta inie tylko to mija sue z celem przeznaczenia obiektu :)!

 • oferent

  udział w konkursie organizowanym przez władze Rudy Śląskiej, kompleksowa analiza opłacalności inwestycji we wskazanej lokalizacji, w szczególności w kontekście ograniczeń w zaangażowaniu strony publicznej w realizację niezbędnej infrastruktury i układu komunikacyjnego potrzebnego dla planowanej j inwestycji, które zostały zapisane w Regulaminie Konkursu, jak również możliwości wynikające z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, skłoniły nas do decyzji o składaniu oferty w tym konkursie nt. stworzenia wysypiska pod UM oraz na terenie całej Rudy Śląskiej.

 • Rudy

  Wygro PIS to się tam Kaczor willa wybuduje...

 • Rudy

  Wygro PIS to się tam Kaczor willa wybuduje...

 • egon

  kompleksowa analiza opłacalności inwestycji we wskazanej lokalizacji, w szczególności w kontekście ograniczeń w zaangażowaniu strony publicznej w realizację niezbędnej infrastruktury i układu komunikacyjnego potrzebnego dla planowanej j inwestycji, które zostały zapisane w Regulaminie Konkursu, jak również ograniczenia wynikające z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, skłoniły nas do decyzji o nieskładaniu oferty w tym konkursie - MIASTO Z NASZYCH PODATKÓW MIAŁO DOPŁACAĆ DO TEJ INWESTYCJI - KPINY INWESTORA Z MIESZKAŃCÓW !!!

 • DIABEŁ

  NAJ LEPIEJ WYSYPISKO SMIECI

 • mieszkankarudy

  Dlaczego lokale handlowe obok media expert przy Zabrzańskiej stoją nadal puste?

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również