Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej przeciwko COVID-19 zaszczepiło się już 9,5 tys. osób

 • Dodano: 2021-02-26 07:30, aktualizacja: 2021-02-26 07:37

Trwa Narodowy Program Szczepień. Do tej pory w Rudzie Śląskiej przeciwko COVID-19 zaszczepiło się już 9,5 tys. mieszkańców, spośród których 3,3 tys. otrzymało już drugą dawkę.


Szczepienia trwają

W czwartek, 25 lutego, wiceprezydent Krzysztof Mejer poinformował, że Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej kończy akcję szczepienia osób znajdujących się w grupie „zero”. Co więcej, w ubiegłym tygodniu rozpoczęto także podawanie szczepionek nauczycielom. Z tej możliwości skorzystało już 435 pedagogów.

Szczepienia w naszym mieście są realizowane na bieżąco, jednak z powodu małych dostaw szczepionek z Agencji Rezerw Materiałowych, są one realizowane wolniej, niż byśmy tego chcieli – dodał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Mamy do czynienia z trzecią falą wirusa

W środę, 24 lutego, minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że  mamy już do czynienia z trzecią falą pandemii koronawirusa.

Widzimy wzrost liczby nowych zakażeń. Dynamika zakażeń zaczyna doganiać te, które mieliśmy na początku drugiej fali, czyli w październiku ubiegłego roku. Liczba zakażeń wzrasta obecnie o 20-30 proc. co tydzień. Średnia dzienna liczba nowych przypadków osiągnęła już 8 tys. przypadków, a jeszcze tydzień temu było 6 tysięcy przypadków - mówił minister Niedzielski. 

Z tego powodu zdecydowano się na utrzymanie dotychczasowych obostrzeń aż do 14 marca. Co więcej, 27 lutego wprowadzony zostanie zakaz używania przyłbic, kominów, szalików. Oznacza to, że do zasłaniania ust i nosa należy używać wyłącznie maseczek. Jako, że sytuacja epidemiczna w województwie warmińsko-mazurskim jest alarmująca, rząd postanowił, że od 27 lutego w tym regionie znów będą zamknięte hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie, baseny, korty tenisowe i wróci nauka zdalna dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

A jak wygląda sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem w Rudzie Śląskiej?

Tymczasem od 28 stycznia do 23 lutego br. odnotowaliśmy w mieście ponad 420 nowych zakażeń oraz 20 kolejnych zgonów z powodu koronawirusa. Średnio zakażenie potwierdzano u 15 kolejnych mieszkańców dziennie. Było ich mniej niż w styczniu, kiedy koronawirusa potwierdzano u 20 osób na dobę. Od początku pandemii odnotowaliśmy w Rudzie Śląskiej ponad 7,3 tys. zakażeń koronawirusem oraz 158 zgonów – wylicza Krzysztof Mejer.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj »

 • olo

  Już 9,5 tysiąca! Dwa miesiące szczepień! Tempo szalone!

 • xxx

  I wystarczy tyle królików doświadczalnych

 • Klj

  Jestem zapisana na szczepienie powiedzieli mi w przyszłym roku może będę zaszczepiona. Choruje na płuca i nie tylko nie wiem czy dożyję.

 • emeryt

  88 lat ,76, jeszcze nie zaszczepione a 70 latka ,tak [...] w Rudzie Śląskiej.

 • Cila

  To pewnie z grupy "0"

 • Zniecierpliwiona

  "KOŃCZY akcję w grupie zero"??? Spokojnie z tym przechwalaniem się. Jesteśmy zapisani w zakładzie pracy od początku stycznia i ciągle nic.

 • ***** ***

  Wy sie ludzie na głupota zaszczepcie

 • Magma

  Proszę mnie doliczyć do statystyk. Mieszkam w Rudzie Śląskiej ale szczepiłam się w Mikołowie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.