RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W rudzkim przedszkolu powstała Rada Dzieci

  • Dodano: 2021-10-29 14:15

W Miejskim Przedszkolu nr 40 w Rudzie Śląskiej została powołana Pozytywna Rada Dzieci Przedszkola. Wybrana przez przedszkolaków Rada Dzieci będzie mogła wyrażać swoje zdanie i podejmować własne decyzje dotyczące różnych obszarów życia społecznego przedszkola. Pierwsze posiedzenie już za nimi.

Rada Dzieci w rudzkim przedszkolu 

Pozytywna Rada Dzieci Przedszkola to nowy pomysł Miejskiego Przedszkola nr 40 w Rudzie Śląskiej. Rada Dzieci wybrana została przez przedszkolaków uczęszczających do tej placówki. 

- Ponieważ każde dziecko traktujemy jak godnego partnera, zdolnego do wyrażania swojego zdania, podejmowania decyzji, uczymy dzieci samodzielności i odpowiedzialności w różnych obszarach życia społecznego postanowiliśmy powołać wśród naszych wychowanków Radę Dzieci, która została wybrana przez przedszkolaków - informuje Miejskie Przedszkole nr 40 w Rudzie Śląskiej.

Dyrektor symbolicznie przekazał klucze do przedszkola na znak rządów dzieci i potwierdzenia, że to właśnie one są najważniejsze. Pierwsze spotkanie Pozytywnej Rady Dzieci Przedszkola odbyło się w środę 27 października. Przedszkolaki decydowały nad wyborem zwycięskich prac w konkursie "Kapelusz Pani Jesieni".

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jarosław

    przyszli wyborcy Dobrego Ładu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.