Wiadomości z Rudy Śląskiej

[Foto] Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 40 obchodziły Tydzień Europejski

 • Dodano: 2021-10-25 13:00

W ubiegłym tygodniu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 40 im. Marii Kownackiej w Rudzie Śląskiej w ramach Tygodnia Europejskiego poznawały kulturę i zwyczaje wybranych krajów Unii Europejskiej.

Dzieci z MP nr 40 obchodziły Tydzień Europejski

Przedszkolaki z rudzkiego Miejskiego Przedszkola nr 40 im. Marii Kownackiej poznały takie kraje jak Czechy, Włochy, Francja, Belgia i Grecja. Zapoznały się z charakterystycznymi symbolami tych krajów związanymi m.in. z flagą, hymnem, stolicą, tańcami, kulturą oraz kuchnią. Wszystko to odbyło się w ramach Tygodnia Europejskiego.

Przedszkolaki poznawały kulturę krajów europejskich

Dzieci przygotowywały stroje z różnych części Europy, które później zostały zaprezentowane podczas "modowego" wybiegu. Uczyły się również typowych krajowych tańców, co było dla nich formą dobrej zabawy. Przez cały tydzień przedszkolaki mogły spróbować kuchni europejskiej, która serwowana była w przedszkolnej stołówce. Dodatkowo mogły też własnoręcznie przygotować niektóre charakterystyczne dla wybranych krajów potrawy, a między innymi pizzę, sałatkę grecką i czekoladę. 

Dodatkowo dzieci poznały bajki oraz atrakcje turystyczne wybranych krajów. Była to dla nich dobra okazja zarówno do zabawy, jak i do poszerzenia swojej wiedzy o otaczającym ich świecie.

Komentarze (5)    dodaj »

 • K.

  Nie rozumiem- w wielu przedszkolach są świetne inicjatywy, pomysły. Dlaczego p. Wioletta pisze tylko o Przedszkolu nr 40?

 • Róża

  Panie się naharowaly bo robią kolejne awanse,było zamieszanie, bieganina, chaos, nerwówka.... skąd ja to znam,jake jest mi to bliskie....no i oczywiście długi artykuł w jakim miejscu, kiedy,gdzie,może dyrektorka otrzyma nagrodę prezydenta????

 • rodzic

  za rok będą obchodziły rocznice wywalenia polski z Unii

 • Kpina + ironia / szydera

  Ale póki co mają pranie mózgu gratis + wpajanie europejskich wartości, czyli jeśli imigrant napluje im w twarz, to żeby go przypadkiem nie urazić - mają mówić, że deszcz pada... :-)

 • Robertt

  Nie martw się. Polska jak dojna krowa na łańcuchu, zaczęła się trochę z rąk wyrywać, ale nigdy jej zachód nie wypuści już z rąk.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również