Wiadomości z Rudy Śląskiej

W rudzkim szpitalu zawieszony został Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

 • Dodano: 2023-01-13 17:15, aktualizacja: 2023-02-06 16:07

Od połowy grudnia w rudzkim szpitalu miejskim nie działa Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Dzisiaj poinformował o tym prezydent Michał Pierończyk

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii zawieszony

Jak się okazuje Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii został czasowo zawieszony z uwagi na nierozstrzygnięcie konkursu ofert. 

- W połowie grudnia otrzymałem informację o zawieszeniu Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii z powodu nierozstrzygnięcia konkursu ofert na nowe kontrakty lekarzy oddziału. Z uwagi na konieczność niezakłóconego funkcjonowania szpitala oraz na dobro pacjentów, konkurs został unieważniony - napisał prezydent Michał Pierończyk na Facebook'u. 

Pacjenci, którzy wymagali kontynuacji opieki w ramach Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, zostali przewiezieni do placówek w Zabrzu oraz Bytomiu. W rudzkim szpitalu utworzono tzw. łóżko anestezjologiczne, które stanęło na Oddziale Kardiologicznym z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego.

Prezes szpitala - Ewa Krych ogłosiła ponownie konkurs z zamiarem podpisania umów w ramach dostępnego budżetu. Z zapowiedzi prezydenta Rudy Śląskiej wynika, że oddział powinien wznowić działalność 1 lutego. 

- Z przekazanych informacji wynika, że wszystko jest na dobrej drodze, by ponownie uruchomić oddział 1 lutego. Pacjentów, którzy wymagają opieki w ramach oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii zabezpieczają placówki w Zabrzu oraz Bytomiu - napisał Michał Pierończyk. 

Oddział Neurologiczny i Udarowy również nie działa w pełnym zakresie

Warto przypomnieć, że w rudzkim szpitalu od dłuższego czasu w pełnym zakresie nie działa także Oddział Neurologiczny i Udarowy. Na początku września ubiegłego roku, ówczesna prezes szpitala - Katarzyna Adamek mówiła, że jest to spowodowane absencją personelu. Prezydent w dzisiejszym wpisie zapewnił, że negocjowane są również kontrakty lekarzy z tego oddziału i 

- Tutaj też sprawa powinna zostać pozytywnie rozwiązana do 1 lutego - napisał Michał Pierończyk


Źródło: Redakcja / FB Michał Pierończyk

Komentarze (43)    dodaj »

 • Nie dla psa kiełbasa

  Bydło chciało by darmowego leczenia? To że płacicie podatki do niczego was nie uprawnia bo płaci każdy. Nie po to człowiek latami uczył się medycyny żeby teraz dostawać wypłatę jak jakiś pospolity górnik. Zapraszam prywatnie, no chyba że wolicie umierać w publicznej kolejce. Widać pokolenie 500+ dorasta i tylko by chcieli wszystko za darmo.

 • SideEffect

  No oczywiście, prywatnie, za samo przekroczenie progu kilka setek nie moje a konował też nic ninnego nie poradzi jak z nfzu, tylko może nieco szybciej. Często obserwuję opinie i te wszystkie pochlebne opinie z prywatnych gabinetów a znam te osoby z przychodni i strasznie mnie dziwi jak można być innym o 180°. Z NFZu dostajemy ignorancję, opryskliwość, opieszałość, ale ...czego się nie robi dla pieniędzy, w prywatnym gabinecie.

 • Była mieszkanka.

  Nikt nikomu łaski nie robi.Mamy prawo leczyć się na poziomie europejskim a nie na poziomie średniowiecza.Osoby które są odpowiedzialne za nasze zdrowiechyba o tym zapomnieli.Zresztą i oni wkrótce mogą potrzebować pomocymedycznej,bo każdy z nas może znaleźć się w szpitalu.Nie sukcesem jest coś wyposażyć, ale dalej użytkować,to jest sztuką.Za późno się władza obudziła,jak już tyle ludzi tego ponownego otwarcia nie doczekało.Macie tych ludzi na sumieniu!!!

 • Kpina + ironia / szydera

  Oczywiście, że masz prawo do leczenia na poziomie europejskim. Tylko weź i spróbuj je wyegzekwować... "nie mamy pani płaszcza i co nam pani zrobi?" A argument, że osoby odpowiedzialne za nasze zdrowie (czyżby minister Niedziele?) mogą potrzebować pomocy jest lekko chybiony, bo nie po to istnieje cała sieć szpitali MSWiA, żeby pierwszy lepszy aparatczyk partyjny leżał na sali z plebsem...

 • Oma

  No w końcu ktoś utarł nochala ojomowej władzy, o przerośniętych korzeniach, bo myśleli, że są Bogami w tym szpitalu. A chyba najbardziej boli tych wszystkich doktorków to, że teraz rządzą obiektem pielęgniarki i nie pozwolą się szantzować. Mam nadzieję, że nawiedzony od ,,procedur,, i tresowania personelu też zniknie...

 • Brawo

  Tak rządza że juz dwa WAZNE oddzialy zamkniete.

 • NaBorsztajnie

  No niestety, ale porządki na tym polegają, że likwiduje się stare graty. A te stare granty myślały, że są niezastąpionemi do oporu mogą podbijać stawki.

 • Babcia

  To niech pielęgniarki leczą i znieczulają do operacji skoro RZĄDZĄ

 • 3nity

  Znieczulenie podają podwładny, nie rządzący.

 • lis

  Jaka władza taki szpital

 • Aga

  Platforma jak wy rządzicie też jest wina Rządu brak słów Ludzie obudźcie sie

 • inna

  wina RZĄDU. Kazali lekarzom wyjeżdżac, to wyjechali.

 • Onkel Franz

  Ruda Sląska to miasto widmo taki zlepek na glinianych nogach, nigdy nie miało prawa bytu!!!Nawet porządnego szpitala brak

 • Ziga z Wirku

  Miasto 138 tysięcy bez szpitala!Chorych z np z udarem wywozi się do miast ościennych.

 • Górnik

  do 9 % wzrosła składka zdrowotna (za sprawą pis), a pieniędzy i kadry lekarskiej brakuje? wina rządu, czy złego zarządznia przez władze miasta?

 • 55-latka

  Rzadu

 • Anonim

  Składka jest podwyższana żeby było na podwyżki dla lekarzy

 • Górnik

  na 13, 14 "emeryturę"czyli, pisowska łapówę z powodu której prezes NBP drukowane są pieniądze bez pokrycia i w efekcie mamy inflację i drożyznę, oraz by lud głosował na ludzkich panów pisowskich a w razie choroby na drożejącą prywatna wizytę lekarską

 • wit

  wina ryla

 • Górnik

  śmierdzisz ciemnotą pisowską, jak ruska onuca

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również