Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W sierpniu otwieramy drugi odcinek trasy NS, wiceprezydent Krzysztof Mejer

 • Dodano: 2016-07-20 19:00, aktualizacja: 2016-08-25 13:41

O postępach w pracach nad trasą N-S i nowych miejscach pracy rozmawiamy z Wiceprezydentem Miasta Ruda Śląska Krzysztofem Mejerem.

Już niebawem otwarcie drugiego odcinka trasy N-S. Będzie chyba wykonana przed czasem?

Rzeczywiście. Odcinek trasy od ulicy Bukowej do ul. Ks. Niedzieli wykonany został prawie rok przed zaplanowanym czasem otwarcia. Prawdopodobnie 5 sierpnia odcinek zostanie oficjalnie uruchomiony. Przyczyniły się do tego sprzyjające warunki atmosferyczne i rzetelna praca firmy wykonawczej.

Proszę wyjaśnić mieszkańcom, gdzie teraz dojedziemy i co z dalszymi etapami.

Dzięki temu odcinkowi znacznie poprawi się komunikacja dla mieszkańców Bielszowic oraz osób jadących z Zabrza, chcących dostać się do centrum Rudy Śląskiej. Trasa prowadzi od ul. Ks. Niedzieli w Bielszowicach przez ul. Nowobukową do ul. Bukowej w Czarnym Lesie. Teraz podróż do sądu czy urzędu będzie zdecydowanie łatwiejsza dla osób mieszkających w tamtej części miasta. Co do dalszych etapów trasy – ogłosiliśmy przetarg na budowę III odcinka trasy N-S biegnącego od ul. Nowobukowej do ulicy Kokota. W związku z dużym zainteresowaniem wydłużyliśmy termin składania ofert do 9 sierpnia. Jesteśmy także na etapie opracowywania dokumentacji projektowej dotyczącej IV odcinka trasy.

Słyszymy, że tereny przy trasie stały się teraz atrakcyjniejsze inwestycyjnie. Czy to przekłada się na ilość nowych inwestorów? Nowych miejsc pracy?

Zdecydowanie tak. Z satysfakcją mogę powiedzieć, że sprzedaliśmy wszystkie tereny inwestycyjne wokół trasy. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Nowi inwestorzy to oczywiście nowe możliwości rozwoju miasta oraz zatrudnienia dla rudzian i nie tylko. Dzięki temu w Rudzie Śląskiej ma być stworzonych nawet 1000 miejsc pracy.

Przy ul. Zajęczej mają stanąć nowe magazyny. Jakie branże rozlokowują się w tym miejscu? O jaką pracę będą mogli starać się rudzianie?

Przy ul. Zajęczej został sprzedany teren dużej firmie zajmującej się działalnością deweloperską powierzchni magazynowych. Powstaną tam nowe hale, prawdopodobnie dla branży logistycznej. Zakład ten wygeneruje wiele nowych miejsc pracy.

Otrzymaliśmy niedawno dofinansowanie do budowy trasy. Czy to oznacza szybsze jej powstanie? Jeszcze większą rozbudowę?

Dofinansowanie ułatwi miastu realizację innych zadań zaplanowanych w budżecie, a także takich, które musiały zostać przesunięte z powodu braku środków. Dzięki dotacji bowiem mniej środków na budowę trasy N-S zostanie wykorzystanych z budżetu miasta i będą mogły one zostać przeznaczone na wykonanie kolejnych miejskich inwestycji.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • hobel

  mejer ty sie tak samo znasz na budowaniu dróg jak znasz sie na gornictwie? Po kiego grzyba wstracasz sie w kwestie ktorych nie rozumiesz, chcesz sie wybic na stołek prezydenta czy jak?

 • cols.cols

  Ostatnio była mowa, że jedna firma d 1000 miejsc pracy. Teraz dowiaduję się, że wszystkie firmy, które tam zainwestują. Jak już wybudują to okaże się, że 100 miejsc pracy a Mejer się przejęzyczył. Ot taka rudzka propaganda.

 • jerzyk

  Przecież miałes czas na to żeby sie przyzwyczaić. Zawsze tak samo więc nie jęcz;)

 • Ciekawski marian

  Pan Mejer myśli, że więcej fotek z misterem pomoże mu być prezydentem w naszym mieście. Jak myślicie ma jakiekolwiek szanse ? Tak hipotetycznie ?

 • urzędnik anonimous

  U urzędników nie ma. Atmosfera pracy w popisanym gmachu gorsza niż kiedykolwiek.

 • smierdzacygrazynaikrzys

  To może otwarcie razem z prezentacją ruchu chorzów? NiGdy tego nie zapomnimy!

  • smierdzacygrazynaikrzys
   2016-07-20 14:29
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • jorg9

  Ta mała, dla której miały być zebrane pieniądze też nie zapomni...Sportowe pozdrowienia!

 • jo

  po jakie licho przedłużenie terminu zgłaszania ofert, jak i tak wiadomo która firma drogowa wygra ;)

 • obserwator

  O jak fajnie! Nowe miejsca pracy! W magazynach! Ludzie się obłowią pracując za minimalną...

 • Jo

  Super! Super! Brawoooo!Normalnie jestem wzruszony... a jak jeszcze powstanie spalarnia śmieci przy DTŚ to będzie interes! Tylko p. Mejer wie dla kogo...Na wjeździe do miasta będą rozdawać maski gazowe - zaś interes!

 • Will

  A twoje smrody i śmieci to co? sam zjadosz?

 • Ada$

  Nie fandzol. Po co siejecie takie brednie że jak będzie spalarnia to będzie smród, smog, udusimy się i w ogóle to słońce pewnie zgaśnie...

 • Marek Wiśniewski

  Ada.Cieszy mnie Twój optymizm.Tyko jest małe ale.Istnieją pesymiści.Ja jestem umiarkowanym optymistą.Dobrze by było,gdyby spalarnia o której wspomniano,była "użytkowana" zgodnie z wymogami technicznymi,przez cały czas jej istnienia.Dobrze też by było wiedzieć, kto będzie odpowiadał za ewentualne "zasmrodzenie" miasta.Ludzie chcą być dobrze poinformowani.Ja nie dziwię się..że obawy są.To normalne.Pożyjemy,zobaczymy,może powąchamy ;)Pozdrawiam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.