Wiadomości z Rudy Śląskiej

W sobotę miłośnicy biegania po raz kolejny spotkali się na Biegu Wiewiórki!

  • Dodano: 2023-10-08 12:00

W sobotę 7 października miłośnicy biegania i Nordic Walking po raz kolejny spotkali się na bieżni przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 15 w Halembie na kolejnym Biegu Wiewiórki! 

Znów pobiegli z wiewiórką!

Bieg Wiewiórki organizowany przez MOSiR stał się już rudzką tradycją. Miłośnicy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu pokonują trasę biegu w różnym tempie – sprintem, truchtem czy szybkim marszem. W biegu biorą udział zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Zawodnicy mają do pokonania pętlę o długości 4200 m, którą mogą pokonać 5 razy – każdy uczestnik sam decyduje, jaki dystans finalnie pokona. Osoby startujące w kat. Nordic Walking mogą pokonać maksymalnie 3 pętle. Dzieci do 15 lat pokonują dystans 1000 m.

Październikowa edycja biegu była już dziewiątym tego typu wydarzeniem zorganizowanym w 2023 roku w Rudzie Śląskiej.  W tym roku na miłośników biegania czeka jeszcze tylko jeden Bieg Wiewiórki, który odbędzie się 4 listopada 2023 r.

Wyniki październikowego biegu znajdziecie TUTAJ!

Historia Biegu Wiewiórki 

Bieg Wiewiórki jest organizowany w Rudzie Śląskiej od 2016 roku, a jego popularność stale wzrasta. Pomysłodawczyniami biegu były ówczesna prezydent Rudy Śląskiej - Grażyna Dziedzic oraz dyrektor MOSiR Ruda Śląska - Aleksandra Poloczek. W biegach udział biorą nie tylko rudzianie, lecz także mieszkańcy miast ościennych, takich jak Chorzów, Katowice, Gliwice czy Świętochłowice. Biegowa rywalizacja to zabawa dla całej rodziny – w zawodach biorą udział zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również