Wiadomości z Rudy Śląskiej

W sobotę w Rudzie Śląskiej odbył się drugi protest kobiet

 • Dodano: 2020-11-01 08:00, aktualizacja: 2020-11-01 14:12

Rudzianki znowu zamanifestowały na rynku w Nowym Bytomiu swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego. W sobotę, 31 października, w Rudzie Śląskiej odbył się drugi protest kobiet.

Fala protestów po wydaniu orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny zalała całą Polskę. Demonstracje odbywają się też na Śląsku m.in. w Katowicach, Gliwicach, Tychach, Bytomiu, Zabrzu, Chorzowie, Mikołowie, Żorach czy Świętochłowicach.

W Rudzie Śląskiej pierwszy protest odbył się we wtorek 27 października. Protestujący licznie zjawili się w centrum Nowego Bytomia, by pokazać, że nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Druga manifestacja odbyła się w sobotę - 31 października na Placu Jana Pawła II.


Czytaj więcejW Rudzie Śląskiej odbył się pierwszy strajk kobiet! [ZDJĘCIA I WIDEO]


Sobotni protest w Rudzie Śląskiej był mniej liczny niż poprzedni. Wśród protestujących przeważali głównie młodzi ludzie. Wielu z nich przyszło z transparentami (z takimi hasłami jak m.in. "Piekło kobiet"; "Martwa rodzić dzieci nie będę"; "Pogrzeb praw kobiet"; "To jest wojna".

Protestujący spotkali się o godzinie 16:30 na rynku w Nowym Bytomiu. Później demonstranci przeszli m.in. ulicami Niedurnego, Czarnoleśną, czy Objazdową. Manifestującym towarzyszyła policja, ale tak jak poprzednio, ograniczała się ona jedynie do zabezpieczenia trasy przemarszu strajkujących i dbania o ich bezpieczeństwo. Protest przebiegał spokojnie. 

Zobacz także

Komentarze (66)    dodaj »

 • Stev

  Wyłapać i ukarać za naruszenie ustawy anty COVIDowej zakaz zgromadzeń

 • Wyborca

  O same smarkacze z Liceum im. G.Morcinka z nauczycielami wstyd gdzie wasze matki i ojcowie

 • boluś

  Poświyncić Staw na Kokotku i nostympny marsz starym Kościelnym sposobem przepławić. Kiere dopłynom do brzegu spolić na stosie/czarownice/ kiere niy dopłynomsame znojdom droga do Nieba. I zarekwirować syćkie miotły i rury wydechowe w mieście "coby zbereźnice niy lotały i niy sioły zgorszenia!

 • Padre

  I tak pod protest kobiet zaś podpieli sie geje i lezby żeby coś ugrać. Zostawcie tak jak było z aborcjami a geje wypad

 • Lol

  Brawo wy głupie baby już mamy efekty waszego strajku jesteśmy drudzy z największą ilością zakażeń na covid, teraz będziecie mieć znowy broblem hak was lekarz nie zdąży przyjąć bo wam się to przecież "należy". Psinco a nie należy jak się sama narażałaś to teraz sobie sama radź.

 • Alojz

  Selekcja naturalna.

 • Karl

  Dzieci i baby z brakiem oleju w gowie. Niech dajom w drugo dziura...

 • rychu

  Właśnie znalazłem na onecie wypowiedź doradcy ministra edukacji. Myślę, że doda sił przeciwnikom naszych KOBIET a może otworzy oczy?"Według filozofa jedynym, czego trzeba protestującym jest "surowa i sprawiedliwa kara, bo ona nie jest sama w sobie złem, ale jest dobrodziejstwem, gdyż przywraca zdrowie, porządek, odrywa złoczyńców od zła i niweluje winę. Stanowi pouczenie dla innych, którzy chcieliby czynić zło. Czy władzy, narodowi, hierarchom starczy sił do wymierzenia kary? Oby nie zabrakło. Bo rozzuchwalone zło można przezwyciężyć tylko dobrem, tj. surową, sprawiedliwą karą wymierzoną z miłosierdziem i stanowczością".Ja proponuję rozpalić stosy i fajne jest jeszcze łamanie kołem a i jeszcze pręgierz na rynku, który jest mało wykorzystany (znaczy rynek bo pręgierz dopiero trzeba ufundować.

 • waso

  Wszystkim przeciwnym protestom proponuję tydzien pracy w hospicjum,jeżeli ktoś wytrzyma,żeby miał chociaż namiastkę tego z czym musi się codziennie zmagać rodzić osoby niepełnosprawnej.

 • Ja

  Czyli co waso sugerujesz ,jak niepełnosprawni to co z nimi zrobić

 • Marianna

  kiedyś śląsk zatruwał całą polske swymi hutami, koksowniami i kopalniami, jakos wtedy ślązacy nie sprzeciwiali sie temu że trują innych, a gdy kobiety bronią swych praw nagle znaleźli sie przeciwnicy, wstyd mi za slazaków

 • ,,nawiedzona,,

  ,,Biedni,, ludzie, jeżeli się nie opamiętacie, to zamaszerujecie prościutko do piekła, w istnienie którego oczywiście nie wierzycie, ale to nie znaczy, że ono nie istnieje. Legalizacja zabijania? Co z wami? A tak, no przecież - szatan ( ,,fajny kumpel co? Tyle, że to on Was nienawidzi jak nikt inny). Wy zaś tańczycie, jak Wam zagra i noże nawet o tym nie wiecie.

 • Pracownik listopadowy

  Wiesz kto stosuje takie argumenty? Ten klecha Rydzyk (przez gardło nie przejdzie mi nazywanie takiej szui ojcem). Jemu zawsze zależy żeby antagonizować strony sporu, bo jego owieczki lubią widzieć w drugim człowieku wroga, a jak już mamy obraz szatana w LGBT i kobietach, to łatwo manipulować ludem i pokazywać palcem: "tak to oni chcą wam zabrać wasze dzieci, wnuki i doprowadzić do upadku cywilizację, a tak przy okazji przelejcie 2 stówki bo kończy mi się leasing, a muszę głosić słowo boże". Przecież to wszystko stoi w sprzeczności ze słowami głoszonymi przez papieża Franciszka. Naprawdę wyżej stawiacie polskich biskupów i jakiś tam ojczulków nad Papieża, który w końcu głosi pojednanie i miłosierdzie? Jesteście w takim razie bardziej zakłamani niż cały ten kościół.

  • Pracownik listopadowy
   2020-11-03 09:03
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • marko

  Słusznie prawisz, słusznie.Popieram i pozdrawiam Cię Pracowniku listopadowy, pomimo tego że trafiłem tu w kwietniu 2021 :)

 • rychu

  To znaczy, że Bóg kocha rodziców dzieci które rodzą się z ciężkimi wadami genetycznymi ale dla czego nie daje im radości patrzenia na to cierpienie? Jeżeli masz takie dziecko to mam wielki szacunek dla Ciebie a jeżeli nie masz to może zaadoptuj a jeżeli nie chcesz to się nie odzywaj bo nie wiesz o czym mówisz

 • Koniecxny

  Czytając niektóre komentarze wstyd się przyznawać że jestem z Rudy dzięki młode dziewczyny że stać Was na coś tak wielkiego

 • Stan

  Wyprowadż się z tego miasta.Koniecznie.

 • Pracownik listopadowy

  A ty zostań w tym przyczółku zdegenerowanych ćwierćinteligentów.

  • Pracownik listopadowy
   2020-11-03 14:27
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Godula

  Jak to godają jak pies nie mo co robić to ja...ka liże proponuje tym małolatom to samo więcej z tego pożytku będzie a i ciąży tez ....

 • Pracownik październikowy

  Widzę po komentarzach, że Ruda Śląska ciągle jest ostoją szowinizmu i mizoginii pomieszaną w sosie pseudo narodowych i patriotycznych haseł. Wartości typu bóg, honor, ojczyzna, o których pamiętają tylko najbardziej zacietrzewieni zwolennicy nic już nie znaczą, a sami ich zwolennicy sami już nie do końca je rozumieją. Bóg w wersji kościoła katolickiego to już tylko dobra opowiastka dla dzieci. Ojczyzna w wykonaniu władzy rządzącej to autorytarny ustrój w pseudo demokratycznym Państwie, gdzie realna władza jest w rękach jednego człowieka i do tego wicepremiera. Jeśli ktoś chce zachować status quo to tylko dlatego, że nie rozumie obecnego świata, jego przemian i tego, że nie dążymy do upadku, a najzwyczajniejszych w świecie zmian. Niestety, żeby to zobaczyć trzeba mieć w sobie dużo empatii i wiedzy o współczesnych zjawiskach społecznych. Zresztą co się dziwić, jak dla większości facetów kobieta jest dalej inkubatorem i co najwyżej obiektem seksualnym. Tak bardzo wytykacie islamistów palcami, a pod warstwą zakompleksionego europejczyka czai się w was to samo: frustracja, niechęć do zmian i tęsknota za czasami, które były i są tylko w waszej wyobraźni.

  • Pracownik październikowy
   2020-11-02 10:24
  • Ocena:
  • odpowiedz

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.