Wiadomości z Rudy Śląskiej

W trakcie libacji alkoholowej okradł i pobił 56-latka. Sprawca zatrzymany za rozbój

  • Dodano: 2020-03-10 06:15, aktualizacja: 2020-03-10 06:29

Na wniosek policjantów i prokuratury rudzki sąd tymczasowo aresztował mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju na 56-latku.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu. Libacja alkoholowa w mieszkaniu pokrzywdzonego zakończyła się pobiciem i kradzieżą.

W miniony piątek do dyżurnego rudzkiej policji dotarło zgłoszenie o rozboju na 56-letnim rudzianinie. Do sprawy natychmiast włączyli się kryminalni z rudzkiej komendy, którzy odnaleźli i zatrzymali sprawcę i jego partnerkę. W jednym z mieszkań dzielnicy Bielszowice w trakcie libacji alkoholowej doszło do pobicia i kradzieży. Sprawca, który wcześniej korzystał z gościnności 56-latka pobił go i skradł 2300 złotych oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzony, przekazał policjantom informacje kogo gościł, a ci znając już wcześniej sprawcę potrzebowali tylko dwóch godzin aby go znaleźć i zatrzymać. 46-latek i jego 23-letnia partnerka wpadli wracając z zakupów, które dokonali za skradzione pieniądze. Policjanci odzyskali większość skradzionych pieniędzy i telefon komórkowy. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu prokuratorskich zarzutów. Na wczorajszym posiedzeniu rudzki sąd rozpatrzył wniosek o zastosowanie wobec 46-letniego mężczyzny najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest areszt tymczasowy.  Partnerka sprawcy została objęta policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rudzianka

    Jak pobił swojego ojca i zrobił z Niego kalekę to kara wyniosła 4 lata i 8 miesięcy. Taki człowiek już nigdy nie będzie człowiekiem tylko bandytą.... Ciekawa jestem wyroku i Kto będzie jego następną ofiarą po wyjściu na wolność.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również