Wiadomości z Rudy Śląskiej

W trakcie libacji alkoholowej okradł i pobił 56-latka. Sprawca zatrzymany za rozbój

  • Dodano: 2020-03-10 06:15, aktualizacja: 2020-03-10 06:29

Na wniosek policjantów i prokuratury rudzki sąd tymczasowo aresztował mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju na 56-latku.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu. Libacja alkoholowa w mieszkaniu pokrzywdzonego zakończyła się pobiciem i kradzieżą.

W miniony piątek do dyżurnego rudzkiej policji dotarło zgłoszenie o rozboju na 56-letnim rudzianinie. Do sprawy natychmiast włączyli się kryminalni z rudzkiej komendy, którzy odnaleźli i zatrzymali sprawcę i jego partnerkę. W jednym z mieszkań dzielnicy Bielszowice w trakcie libacji alkoholowej doszło do pobicia i kradzieży. Sprawca, który wcześniej korzystał z gościnności 56-latka pobił go i skradł 2300 złotych oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzony, przekazał policjantom informacje kogo gościł, a ci znając już wcześniej sprawcę potrzebowali tylko dwóch godzin aby go znaleźć i zatrzymać. 46-latek i jego 23-letnia partnerka wpadli wracając z zakupów, które dokonali za skradzione pieniądze. Policjanci odzyskali większość skradzionych pieniędzy i telefon komórkowy. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu prokuratorskich zarzutów. Na wczorajszym posiedzeniu rudzki sąd rozpatrzył wniosek o zastosowanie wobec 46-letniego mężczyzny najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest areszt tymczasowy.  Partnerka sprawcy została objęta policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Rudzianka

    Jak pobił swojego ojca i zrobił z Niego kalekę to kara wyniosła 4 lata i 8 miesięcy. Taki człowiek już nigdy nie będzie człowiekiem tylko bandytą.... Ciekawa jestem wyroku i Kto będzie jego następną ofiarą po wyjściu na wolność.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.