Wiadomości z Rudy Śląskiej

W województwie śląskim liczba osób, u których wykryto koronawirusa, wzrosła do 131!

  • Dodano: 2020-03-27 15:15

Do 131 wzrosła liczba osób w woj. śląskim, u których badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawrusem. O czterech kolejnych przypadkach poinformowała w piątek rano rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

  • W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest starszy mężczyzna z powiatu myszkowskiego. Stan jego zdrowia lekarze określają jako średni. Mieszkaniec zakaził się od osoby chorej z najbliższego otoczenia.
     
  • Po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych chorzowskiego szpitala w swoim domu może leczyć się mieszkaniec w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wirusem.
     
  • Z wyraźnymi objawami do szpitala w Częstochowie trafiła kobieta w sile wieku. Z kolei dzięki dobremu stanowi zdrowia i bez dokuczliwych objawów koronawirusa w izolacji domowej pozostał mężczyzna - oboje mieli kontakt z osobą zakażoną.

W całym województwie śląskim liczba osób, u których wykryto koronawirusa, wzrosła do 131, wyleczone zostały cztery, dwie zmarły. Według ostatnich danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, hospitalizowanych w regionie jest 106 osób, ponad 11,2 tys. jest poddanych kwarantannie, a ponad 8,1 tys. pod nadzorem sanitarnym.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.