RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wakacyjne atrakcje dla dzieci w Rudzie Śląskiej! Podpowiadamy, jak spędzić aktywnie lato

 • Dodano: 2021-08-09 17:15, aktualizacja: 2021-08-11 20:15

Wakacje to czas, kiedy szczególnie najmłodszych rozpiera energia. Podpowiadamy, jak spędzić aktywnie letni okres z dziećmi!  


Halembskie lato z "Nereuszem"

Trwają wakacyjne spotkania dla dzieci i rodzin organizowane przez Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza. Sierpniowe zabawy podwórkowe i warsztaty dla dzieci będą odbywać się w poniedziałki i środy, w godz. 10.00 - 12.00 i 13.00 - 15.00. Na wtorki zaplanowano warsztaty rodzinne i spotkania Klubu Aktywnych Rodziców, a w czwartki organizatorzy zadbają o wspólne przygody i relaks w lesie. Pojawi się też nowa propozycja skierowana przede wszystkim do mam z małymi dziećmi.  

- Już teraz zapraszam na 2-godzinne spotkanie, które odbędzie się 18 sierpnia (środa) o godz. 13.00 w „sali wytchnieniowej” – zapowiada Katarzyna Westerowska, koordynatorka projektu „Dobrodzielnia!”. 

Zainteresowanie udziałem w zajęciach organizowanych w Halembie jest tak duże, że animatorzy "Nereusza" zdecydowali o rozpoczęciu wakacyjnych zabaw i warsztatów także w dzielnicy Ruda.  

W pierwszej połowie sierpnia najmłodsi mogą liczyć na wspólne zabawy i animacje na placach zabaw oraz warsztaty, m.in. muzyczne i kreatywne, które będą odbywać się przynajmniej dwa razy w tygodniu. Na drugą połowę sierpnia planowane są regularne zajęcia, w których trakcie uczestnicy przygotują przedstawienie lub film.  

- Mam nadzieję, że powstanie wyjątkowy materiał, którego premiera odbędzie się na przełomie sierpnia i września – podsumowuje Alina Szulirz, przewodnicząca Stowarzyszenia. 

Siedziba "Nereusza" znajduje się przy ul. Solidarności 21 w Halembie. Zajęcia są bezpłatne.  


Wakacje z Miejskim Centrum Kultury  

Wakacje wcale nie muszą być nudne, o czym dokładnie nam przypomina Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, proponując wiele ciekawych warsztatów dla najmłodszych.   

Podróż do świata dźwięków  

Od 10 do 13 sierpnia 2021 r. (wtorek-piątek) w godzinach od 09.00 do 13.00 odbędzie się Podróż do świata dźwięków, czyli warsztaty radiowe dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.   

 - Czy masz ochotę poznać radio od kulis i spróbować pracy radiowca? Podczas tych wakacji będzie taka okazja. Zapraszamy dzieci na warsztaty radiowe pn. "Podróż do świata dźwięków" - możemy przeczytać na stronie wydarzenia.  

 

MCK: Inspiracje na wakacje   

Od 16 do 20 sierpnia 2021 r. (poniedziałek-piątek) w godzinach 9.00-15.00 odbędą się Inspiracje na wakacje, czyli letnie warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku szkolnym 6-14 lat. W programie: warsztaty musicalowe, eksperymenty z "Doświadczalnią" oraz "RoboKids" - robotyka dla najmłodszych.     


Bieg Wiewiórki  

Dzieci, które szczególnie rozpiera energia, mogą wziąć udział w Biegu Wiewiórki, który organizowany jest przez MOSiR Ruda Śląska. Następne spotkanie odbędzie się już w tę sobotę, 14 sierpnia. Podczas biegu dzieci do lat 15 (rocznik 2005 i młodsi) pokonują biegiem dystans 1000 m. 

Wysokość opłaty wpisowej przez internet na bieg dzieci - 5 zł. 

 


Stacja Biblioteka 

W tym roku Stacja Biblioteka przygotowała kilka ciekawych propozycji dla najmłodszych mieszkańców. Dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w wakacyjnych zajęciach z programowania czy letnich pokazach w ramach kina familijnego. Więcej informacji o poszczególnych wydarzeniach na stronie biblioteki.   

   


 #KochLove, czyli letnie seanse pod chmurką 

Dla nieco starszych dzieci ciekawą propozycją mogą być plenerowe pokazy filmowe, czyli kino letnie w #KochLove organizowane przez Stowarzyszenie "Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska". W zeszłym tygodniu, 7 sierpnia, na ekranie pojawił się film familijny "Tajemnica Raoula Taburina". Przed mieszkańcami Rudy Śląskiej jeszcze 2 spotkania: 

 • 14 sierpnia - "Poznajmy się jeszcze raz" 
 • 21 sierpnia - "Lato"  

Wstęp na pokazy jest wolny. Ograniczona ilość miejsc (do 80), dla osób w wieku 12+. 

 


Coś na ochłodę - baseny w Rudzie Śląskiej 

Szczególnie w upalne dni polecamy wybrać się z dziećmi na basen. Na terenie Rudy Śląskiej znajduje się aż pięć obiektów, jednak w sierpniu działają jedynie trzy.  

 • Aquadrom - Aquapark Halemba, ul. Kłodnicka 95a  
 • Basen kryty w Rudzie – MOSiR, ul. Chryzantem 10  
 • Basen otwarty w Nowym Bytomiu – MOSiR, ul. Ratowników 2  

Aquadrom - rudzki park wodny 

Najpopularniejszym z wyżej wymienionych obiektów jest Aquadrom. To zdecydowanie najnowocześniejszy i zdaniem wielu najlepszy aquapark na Śląsku. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza najmłodsi.   

Dzieci, które chcą oswoić się bardziej z wodą, mogą wciąć udział w lekcjach pływania. Zajęcia trwają 55 minut, a pozostały czas można wykorzystać na zabawę w aquaparku. Dodatkowo jeden z opiekunów może zakupić wejście w specjalnej cenie. 

Strefa Rekreacji została zaprojektowana z myślą o osobach, które pragną różnorodnej rozrywki. W parku wodnym znajduje się m.in.: sześć zjeżdżalni, rwąca rzeka, sztuczna fala. Dla dzieci przeznaczona jest specjalna strefa oraz Mokry Bąbel.   

 • Bajtel Zatoka – to część Aquadromu przystosowana dla najmłodszych, czyli bajtli. Powiewa nad nią piracka flaga, zatknięta na maszcie statku małych korsarzy. Dwie zjeżdżalnie zrobią wrażenie na każdym 4-latku, choć niektóre z kolorowych atrakcji dla najmłodszych zainspirują do zabawy także niejednego rodzica. Co ważne, tuż obok Bajtel  Zatoki znajduje się specjalne pomieszczenie dla najmłodszych, gdzie mogą skorzystać z toalet dostosowanych do ich wzrostu. Maluchy można przewinąć w wydzielonym pomieszczeniu.   
 • Mokry Bąbel - to wielka, nadmuchiwana piłka zakończona gejzerem, która częściowo jest zanurzona w wodzie. Celem zabawy na Mokrym Bąblu jest dostanie się tuż pod kapelusz gejzera, skąd można podziwiać sporą część Aquadromu . Bąbel pełni funkcję zjeżdżalni i ściany wspinaczkowej. Pomaga również doskonalić koncentrację – wystarczy chwila nieuwagi, by z powrotem znaleźć się w basenie. Mokry Bąbel pracuje w trybie ciągłym. Podczas 10-minutowej sekwencji w tym samym czasie z atrakcji może korzystać 10 osób od 8 roku życia.   

Te atrakcje są często jedynie tłem licznych wydarzeń odbywających się w Aquadromie. Imprezy tematyczne, animacje, zajęcia aqua fresh w basenie zewnętrznym czy wodne urodziny dla dzieci stały się ważnym punktem działalności obiektu.  

Godziny otwarcia:  

 • Strefa Rekreacji poniedziałek - niedziela: 9:00 - 22:00   
 • Strefa Sportu poniedziałek - piątek: 6:00 - 22:00 sobota - niedziela: 7:00 - 22:00   
 • Saunarium poniedziałek - piątek: 14:00 - 22:00 sobota - niedziela: 9:00 - 22:00  


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały własne

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.