RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Walczyli na matach - Mistrzostwa Śląska w Zapasach Dzieci

  • Dodano: 2022-04-10 20:30

Dokładnie 217 młodych zapaśników i zapaśniczek z piętnastu polskich klubów sportowych sprawdziło swoje siły na matach w Orzegowie. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Śląska w Zapasach Dzieci. W zawodach uczestniczyli także sportowcy, którzy przyjechali do Rudy Śląskej z Węgier. 

W walkach wzięły udział dzieci w róznym wieku

Podczas mistrzostw wystartowały dzieci (chłopcy i dziewczęta) urodzone w latach 2012 – 2010, które sprawdziły swoje siły w kategoriach wagowych: 29 kg, 32 kg, 35 kg, 38 kg, 42 kg, 47 kg, 53 kg, 59 kg, 66 kg i +66 kg. Nie zabrakło też kategorii żaków, czyli dzieci młodszych (urodzone w latach 2014-2013). Zawody organizowane były w pulach 3-4 osobowych, ustalonych po zważeniu zgłoszonych wcześniej zawodników. 

Zawodnicy walczyli na dwóch matach

Mistrzostwa rozegrane zostały systemem AB, na dwóch matach zapaśniczych w orzegowskiej hali sportowej. Z kolei czas trwania walki wynosił 2 razy po 1,5 min. (tak samo było zarówno w przypadku kategorii dzieci, jak i dzieci młodszych). Pod koniec zawodów zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Walczyli na matach - Mistrzostwa Śląska w Zapasach Dzieci


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.