Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dwie zawodniczki Z.K.S „Slavia” medalistkami Mistrzostw Europy!

 • Dodano: 2022-04-05 07:00, aktualizacja: 2022-04-04 14:10

To był wspaniały tydzień dla rudzkiego sportu. Natalia Strzałka oraz Natalia Kubaty zdobyły brązowe medale na Mistrzostwach Europy. Zawodniczki rudzkiej Slavii nie potrafiły ukryć łez wzruszenia.

Rudzianki wracają z brązem

Zawodniczki Z.K.S Slavia, Natalia Strzałka oraz Natalia Kubaty, wzięły udział w Mistrzostwach Europy w Zapasach, które odbywały się od 28 marca do 3 kwietnia w Bukareszcie na Węgrzech.

Pierwszy sukces pojawił się już 31 marca – wówczas Natalia Strzałka wywalczyła brąz w grupie seniorek, w której rywalizowała po raz pierwszy w swojej karierze. Rudzianka była o krok od finału, jednak ostatecznie zakończyła rywalizację na 3. miejscu, co jest wspaniałym osiągnięciem!

Na kolejny sukces nie trzeba było długo czekać. Zaledwie dzień później, 1 kwietnia, brązowy medal trafił w ręce Natalii Kubaty, która pokonała zawodniczkę z Turcji Yagmur Cakmak przed czasem przez miażdżącą przewagę techniczną. Rudzianka nie potrafiła ukryć łez wzruszenia po swoim spektakularnym zwycięstwie.

Obu rudziankom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wielkich sukcesów!

Zapaśniczy Klub Sportowy Slavia 

Slavia wychowała już wiele pokoleń wspaniałych sportowców. Jego obecnym prezesem jest Marek Garmulewicz, wielokrotny mistrz Polski i Europy a także wicemistrz świata. Misją Slavii jest propagowanie sportu i ruchu fizycznego wśród rudzkich dzieci i młodzieży. Zawodnicy i zawodniczki Slavii odnoszą spore sukcesy na ogólnopolskich i ogólnoeuropejskich zawodach zapaśniczych, co widać na przykładzie naszych brązowych medalistek Mistrzostw Europy.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Sport nie za 1 zł

  Gratulacje. Teraz włodarze miasta dający ochłapy na sport będą mogły ogłosić sukces i pstryknąć sobie fotki z dziewczynami. Trzeba dbać i wspierać takie talenty żeby nie musiały wyjeżdżać z tego antysportowego miasta.

 • Hala

  Chyba w Budapeszcie...jak na Węgrzech.

 • Adam

  Poezja z tym Bukaresztem

 • Rudzianin

  Brawa dla zawodniczek. Gratuluję trenerom najlepszego klubu w mieście ZKS Slavia Ruda Śląska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również