Pokazy filmowe, wystawa podwodnej fotografii, spotkania z ciekawymi ludźmi – to atrakcje, które zaplanowane zostały podczas 6. edycji Festiwalu Nurkowego „Głębiny”. Już w najbliższy piątek (14.03) w Śląskim Teatrze Impresaryjnym odbędzie się największa nurkowa niekomercyjna impreza w Polsce. Wydarzenie potrwa dwa dni – od 14 do 15 marca br. Wstęp wolny!
Największe nurkowe wydarzenie w Polsce
– Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznych „Głębinach”. Każdy może się odprężyć, zanurzając się w otchłani filmów i opowieści nurkowych – zaznacza Marcin Adamowicz, szef programowy Festiwalu Filmów Nurkowych „Głębiny”.
– Jestem przekonany, że wśród zaplanowanych wydarzeń, każdy znajdzie coś, co najbardziej go zainteresuje. Co więcej, laureaci konkursów będą mogli liczyć na atrakcyjne nagrody. Dodam, że „Głębiny” już na stałe zagościły w harmonogramie imprez związanych z bardzo popularnym w Polsce nurkowaniem. Sukces każdej edycji i duża frekwencja świadczą o tym, że impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników – dodaje.
Festiwal rozpocznie się w piątek o godz. 18.00. Na początku organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy fotografii podwodnej Michała Bazały – biologa i akwarysty, który z aparatem fotograficznym eksploruje podwodne głębiny. Następnie (godz. 19.15) zaplanowano pokaz filmu „Dave Not Coming Back”.
Pokazy filmowe „Podwodne Światy 2025” i wręczenie nagród
Sobota (15.03) rozpocznie się o godz. 14.00 pokazem filmów wyróżnionych w konkursie „Podwodne Światy 2025” oraz ogłoszeniem zwycięzców i wręczeniem nagród. Następnie będzie można spotkać się z mł. ogn. Damianem Małasem, Michałem Bazałą oraz Kariną Kowalską, która jest kustoszem Muzeum Nurkowania w Warszawie. Podczas spotkania opowie ona m.in. o fascynujących dziejach eksploracji podwodnej, dawnych i współczesnych technikach nurkowych oraz wyjątkowych eksponatach muzealnych, w tym o skafandrach, aparatach oddechowych i sprzęcie używanym przez nurków na przestrzeni lat.
Spotkania z ekspertami
W dalszej części dnia nie zabraknie też spotkań z lekarzem Jackiem Kotem – ekspertem medycyny nurkowej i hiperbarycznej, a także z Robertem „EDDIE” Pawłowskim – byłym operatorem i nurkiem bojowym, dowódcą grupy bojowej, później Oficerem Łączności w Jednostce Specjalnej Marynarki Wojennej FORMOZA oraz Krzysztofem „KUSTI” Kustuszem – byłym operatorem i nurkiem bojowym, dowódcą Grupy Szybkich Łodzi Operacyjnych w Jednostce Specjalnej Marynarki Wojennej FORMOZA.
Na koniec nurkowej imprezy (godz. 21.00) zaplanowane zostało after party w Pubie Druid.