Wiadomości z Rudy Śląskiej

Weekendowe atrakcje w Kochłowicach

 • Dodano: 2018-08-20 13:15

Mieszkańcy Kochłowic w ubiegły weekend postawili na zabawę. Stowarzyszenie „Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska” zorganizowało na plantach trzy ciekawe imprezy.

W sobotę mieszkańcy mogli miło spędzić czas przy ognisku i zrelaksować podczas kolejnego seansu w ramach „Kina letniego”.

- Za nami udany weekend w Kochłowicach, gdzie z bogatej oferty skorzystało wielu mieszkańców! W sobotę odbyło się po raz kolejny ognisko na plantach, które przyciąga zawsze ogromną ilość chętnych do grillowania. To dowód na to, że taka prosta inicjatywa była bardzo potrzebna w tym miejscu i cieszę się, że mogłem to zapoczątkować! Zaraz po ognisku, z pełnym brzuchem mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawy film podczas trwania „Kina letniego w KochLove” pt. „Pasażerowie”, który jak mieszkańcy później stwierdzili – był bardzo ciekawy i wciągający! – mówił Rafał Wypior, prezes stowarzyszenia.

W niedzielne popołudnie plantami zawładnęły dzieci, które świetnie się bawiły podczas puszczania baniek mydlanych. Impreza została zorganizowana przy współpracy z Akademią Zabawy Smile.

- Bańki mydlane mają w sobie coś magicznego — niby to takie proste, bo wystarczy odpowiedni płyn, przyrząd i chęci, aby wzbiły się w niebo. A kiedy już się wzbiją, nadają magii otoczeniu! Moc tego pomysłu, uśmiechy tych młodszych i radość starszych z uśmiechów młodszych (i nie tylko)! Tak właśnie było, a dzięki temu, że spotykamy się wszyscy w jednym miejscu — można nawiązać ciekawe znajomości! — dodaje Rafał Wypior.

To nie koniec propozycji stowarzyszenia na te wakacje. Już za tydzień odbędzie się kolejne kino letnie, podczas którego zostanie wyświetlony film rudzianina – Pawła Podlejskiego, pt. „Pociecha”. Akcja filmu m.in. rozgrywa się w Kochłowicach. Film ten był wielokrotnie nagradzany za granicą. Poza kinem członkowie stowarzyszenia zapraszają na kolejne ogniska, pikniki planszówkowe, czy sportowe popołudnia. W planach pojawił się ostatnio tez turniej „balonówki”!

Weekendowe atrakcje w Kochłowicach

Komentarze (11)    dodaj »

 • pracownik sierpniowy

  Powoli zmierzamy do tego, że 5 osób przebywających w jednym miejscu uznawane będzie za tłum...

 • Rafał Wypior

  ~ pracownik sierpniowy. Zapraszam już w najbliższą sobotę na kino letnie. Razem policzymy ilość uczestników, jeśli nie wierzysz :)

 • Mieszkanka Kochłowic

  Na kinie było ponad 70 osób... Typowy "co ja to nie jestem" i "nie wiem, ale się wypowiem" :) Patrząc na pseudonim...wcale mnie to nie dziwi.

 • nemo

  w połowie seansu było dokładnie 38 osób !!!

 • Rafał Wypior

  Nie wydaje mi się, żeby w połowie było 38 osób :) Może było mniej, niż na początku. Ale musimy to zrozumieć, małe dzieci szybko zasypiaja o tej porze, więc rodzice poszli z nimi do domu.

 • pracownik sierpniowy

  Parafrazując słowa byłego Premiera: nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Bardzo mi przykro, ale nie skorzystam z zaproszenia w najbliższą sobotę, nie lubię oglądać filmów dosłownie "pod chmurką", w deszczu.

 • pracownik sierpniowy

  Wliczając przechodniów, czy bez nich? ;)

 • Ja

  W najbliższą sobotę 25 sierpnia będziecie mogli zobaczyć koncert akustyczny zespołu Noxious w Banhofie. Zapraszam, fajnie grają chlopaki!!

 • Natka

  Rafał jesteś wielki. Szacun!

 • Wiki

  Było super! Dziękujemy z córką!

 • ........

  Super oby tak dalej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również