Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wielki Piec Huty Pokój bierze udział w plebiscycie "Śląska Lokacja Filmowa 2021"

 • Dodano: 2021-06-10 10:15, aktualizacja: 2021-06-15 13:46

Wielki Piec Huty Pokój został wybrany jako jedno z najbardziej filmowych miejsc w regionie i bierze udział w plebiscycie "Śląska Lokacja Filmowa 2021". Głosowanie potrwa do końca czerwca.


Plebiscyt "Śląska Lokacja Filmowa 2021"

Mieszkańcy województwa śląskiego już po raz drugi mogą wybrać miejsce z największym filmowym potencjałem w regionie. 21 kwietnia zakończył się nabór zgłoszeń do organizowanego przez Instytucję Filmową Silesia Film i Silesia Film Commission plebiscytu "Śląska Lokacja Filmowa 2021". Spośród blisko 50 zgłoszonych obiektów i lokalizacji z 24 miejscowości województwa śląskiego, komisja, biorąc pod uwagę m.in. unikatowość i wyjątkowe walory filmowe zgłoszonych propozycji wybrała pięć finałowych lokacji. Są to:  

Jury obradowało w wyjątkowym składzie:

 • Joanna Macha – scenografka (m.in. "Córki dancingu", "Pokot", "Podatek od miłości", "Jack Strong", "Drogówka", "Wenecja"), 
 • Michał Śliwkiewicz – kierownik produkcji ds. lokacji ("Zimna wojna", "Ja teraz kłamię", "Wspomnienie lata"),
 • Anna Szrama – zastępca dyrektora IF Silesia Film 
 • oraz Patrycja Młynarczyk – szefowa Silesia Film Commission.


Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej

Walory Wielkiego Pieca doceniła już komisja konkursowa. Teraz zwycięzca zostanie wybrany w głosowaniu internetowym, które odbywa się na stronie http://plebiscyt.silesiafilm.com/ Można oddać jeden głos dziennie z tego samego IP komputera. Głosowanie potrwa do końca czerwca. Obiekt ma szansę nie tylko na prestiżowy tytuł, ale również nagrodę wartości 2 tys. zł, za którą organizatorzy zrealizują spot promocyjny.

Wielki Piec wzniesiony został na terenie Huty Pokój w Rudzie Śląskiej w 1968 roku. Wybudowano go 19 metrów od miejsca, w którym stoi obecnie, a następnie przesunięto do obecnej lokalizacji. Operację przesuwania obiektu ważącego 1780 ton uznano za jeden z największych sukcesów technicznych huty i była to jedna z pierwszych tego typu operacji w Europie. Od 2012 roku decyzją Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach obiekt wpisany jest do rejestru zabytków.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Rudzy

  Głos oddany.

 • eko

  Ja ja tam pewno pojemy do syta.

 • boluś

  MAD MAXA tam bydom kryncić ? abo inksze katastroficzne?

 • cymycnciok z chropaczowa

  Grubbedżilla mo tytuł. Ło chopie co roł pod ziymiom i roz[...]cył cało Ruda łod spodku a potym żar klapsznity pod grubom a inne grubiorze klaskali i chałpy sie walili na potynga. Pszi tym piecu grubiorze czaskali selfiki na portal mojanierentownogruba.peel.

  • cymycnciok z chropaczowa
   2021-06-11 11:43
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.