Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wiemy, kiedy na przystanek Kochłowice Szkoła powróci wiata!

 • Dodano: 2023-03-03 13:30, aktualizacja: 2023-03-05 10:30

Od dłuższego czasu mieszkańcom Kochłowic, a także uczniom uczęszczającym do LO nr 3, doskwierał brak wiaty przystankowej na przystanku Kochłowice Szkoła. Poprzednia została zdemontowana z powodu opłakanego stanu technicznego. Radny Rafał Wypior podzielił się dobrymi nowinami – wiata ma powrócić na przystanek tej wiosny!

Wiata wymagała wymiany

O usunięciu wiaty z kochłowickiego przystanku informowaliśmy w grudniu zeszłego roku. Radny Rafał Wypior zauważył, że część wiaty się przechyliła, co mogło stanowić poważne zagrożenie dla wszystkich, którzy szukali pod nią schronienia. Komisja Likwidacji Środków Trwałych podjęła decyzję o jej likwidacji, gdyż jej stan nie pozwalał na naprawę. Przez całą zimę mieszkańcy musieli obejść się bez wiaty przystankowej, która, chociaż częściowo chroniła przed opadami i mrozem.

Kiedy nowa wiata? Już niedługo!

W zeszłym roku Rafał Wypior informował, że wiata powróci na przystanek w 2023 roku – wówczas nie wiedział jednak, kiedy dokładnie. Wczoraj, 2 marca poinformował w swoich mediach społecznościowych, że otrzymał odpowiedź na interpelację w sprawie brakującej wiaty. 

- W odpowiedzi została zadeklarowana data, kiedy zostanie postawiona wiata na przystanku Kochłowice - Szkoła, a mianowicie do końca kwietnia tego roku! – czytamy w mediach społecznościowych.

To dobra wiadomość dla mieszkańców – przed nami wiosenne ulewy, przed którymi będzie można schronić się pod nową, przystankową wiatą!

Komentarze (5)    dodaj »

 • alex

  Niektórzy radni się uaktywniają. chyba idą wybory...

 • ehs

  Ciekawe czy nowa wiata będzie na tyle designerska, ze będzie wyglądać super, ale nie ochroni ani przed deszczem ani przed słońcem.

 • KK

  Ino w bioło-niebieskich barwach mo być !

 • MS

  Super ! Tylko czy na pewno będzie przed czymkolwiek chronić? Bo te zadaszenie na rynku to nie ma nic wspólnego z przystankiem autobusowym! Pytanie,kto zatwierdza ,wybiera,decyduje o wyglądzie i funkcjonalności przystanków?Teraz ludzie stoją pod tym bublem budowlanym, który miał chronić przed deszczem, śniegiem i zastanawiają się co to jest! Buda od psa lepi chroni! Nie wiem czy tylko ja mam takie odczucia ,ale z tego co wiem to nie ino jo.Proszę osoby decydujące o tego typu inwestycjach niech przemyślą ,przeanalizują, skonsultują, bo jeśli budować,zmieniać coś to na lepsze z głową na lata.Dzięki i pozdrawiam!;)

 • Onkel Franz

  MS, na lata się już nie buduje, za niedługo wandale i patole zrobią swoją robotę no i fajnie wymalują,ale cię uspokoję tak jest na całym świecie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również