Wiadomości z Rudy Śląskiej

Władze miasta: "To najgorszy dla Rudy Śląskiej dzień od początku pandemii"

 • Dodano: 2020-10-20 11:45

We wtorek, 20 października, w Polsce przybyło 9291 osób zakażonych koronawirusem. Z kolei w Rudzie Śląskiej zanotowano kolejne trzy zgony.

We wtorek sanepid w naszym mieście odnotował 33 nowe przypadki zakażeń. Niestety, zmarło też troje kolejnych mieszkańców Rudy Śląskiej. To 76-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 65-letnia kobieta. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

- To najgorszy dla Rudy Śląskiej dzień od początku pandemii. Zmarły kolejne trzy osoby zakażone koronawirusem - 76-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 65-letnia kobieta. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Niech spoczywają w pokoju. Rodzinom Zmarłych składam wyrazy współczucia - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer. - Niestety wskaźnik nowych zakażeń wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Dziś mamy 33 nowe przypadki zakażenia wśród mieszkańców Rudy Śląskiej. Podobny trend obserwujemy w całym kraju, gdzie liczba nowych zakażeń znów przekroczyła 9 tysięcy. Rośnie liczba hospitalizowanych. W tej sytuacji na dalszy plan schodzi wysoka liczba ozdrowieńców, których mamy dziś 33 - dodał.

Zgodnie ze statystykami opublikowanymi 20 października, w Rudzie Śląskiej od początku pandemii 1477 osób zostało zakażonych koronawirusem. 1301 osób przebywa obecnie na kwarantannie, 26 jest hospitalizowanych. 26 osób zmarło. Mamy też 1154 ozdrowieńców.

Zobacz także

Komentarze (53)    dodaj komentarz »

 • Bogna

  Najgorszy dzień będzie wtedy jak nas wszystkich poślą do gleby , bo właśnie taki jest cel tego przedsięwzięcia .

 • Rudzianka1986

  Szkoda tylko, że nikt nie pisze o tym, że chcąc być przyjętym do szpitala z powodu "czegokolwiek" , każdy musi podpisać deklarację że przychodzi z objawami Covid. No tak, gdyby nie daj Boże nie udało mu się wyjść ze szpitala żywy, szpital dostaje grubą kasę za pacjenta z Covidem, bez względu na przyczynę śmierci - przecież podpisał że ma objawy covid. Dopiszą jedynie że miał choroby współistniejące. Ostatnio słyszałam o przypadku gościa, który nie został przyjęty do 3 szpitali gdyż nie miał objawów covid - zmarł, przewracając się pod trzecim szpitalem. Pomijając fakt że na własną rękę musiał jeździć od szpitala do szpitala. Sprawa trafi do prokuratury. Jak dla mnie, to wirus taki jak grypa, a nawet łagodniejszy, gdyż grypy nie przejdziemy bezobjawowo nawet o tym nie wiedząc. W ten sam sposób można się zarazić.

 • rudzianin 1986

  Po co kobieto zabierasz głos w sprawach , o których nie masz zielonego pojęcia,piszesz głupstwa i niedorzeczności, Skąd się tacy biorą.

 • Koczor Donald

  Pleciesz bzdury albo nie rozumiesz co czytasz. Piszesz deklarację, że nie miałaś kontaktu z osobą chorą, nie byłaś zagranicą itd. Celowo ludzi w błąd wprowadzasz?

 • Rudzianka1986

  To może miałeś inną deklarację. Mogę podać kolejne przykłady: ojciec znajomego z silną cukrzycą, który z tego powodu stracił przytomność gdyż nie przyjął leków, po wizycie na sorze dostał do podpisania deklarację że wyraża zgodę na przyjęcie ojca do szpitala z objawami Covid. Po sprzeciwie znajomego i wyjaśnieniu że ojciec jest chory na cukrzycę, nie chcieli przyjąć go na oddział. Dopiero po ogromnej awanturze i pogarszaniu się stanu zdrowia ojca przyjęli go na oddział. Pisali też ostatnio o dziewczynce, która miała uraz głowy i podczas wizyty w szpitalu rodzice dostali do uzupełnienia takową deklarację

 • Gall Anonim

  Kiedyś mówiono też, że Ziemia jest płaska.

 • Rudzianin

  A ile z tych osób zgłosiło sprawę do prokuratury pewnie żadna. Bo czytać ze zrozumieniem nie potrafią. Dziś każdy ma telefon z aparatem to czemu nikt zdjęć nie zrobił? Jasne SOR będzie oszukiwał aby mieć prokuraturę na głowie. Plotki siane przez mądrych inaczej antycovidowców.

 • Tomek

  Bardzo dobrze napisane !Pozdrawiam.

 • nina

  Zgłoś to do prokuratury. Chyba, że tylko o tym słyszałaś...

 • Tomek

  Holenderscy lekarze pozywają rząd , nie ma żadnej pandemii....Poszukajcie i poczytajcie.Zdrowia życzę wszystkim.

 • zonk

  A nie rumuńscy ? Polak to w wirusa który męczy i czasem zabija znajomych nie wierzy ale w gościa który 2 tysiące lat temu zamienił wodę w wino to już tak.

 • aa

  aleś ty głupi

 • Tomek

  Tyś jest za to mądra/y i wierzysz w te głupoty.Mimo wszystko zdrowia życzę.Ps- pulmonolog, alergolog, kierownik drugiej katedry wewnętrznej uniwersytetu medycznego w Łodzi na pewno się myli twierdząc że jest to normalny wirus przeziębienia.

 • ewald

  I w krajach gdzie temperatura sięga 30st C nagle miliony osób się przeziębiło?Większych bredni nie słyszałem. Takich lekarzy proponowałbym omijać szerokim łukiem.

 • Alojz

  Tysiące innych lekarzy , wirusologów na całym świecie się myli bo kilku z Łodzi ma inne zdanie. Brednie.

 • life is brutal

  Antycovidowcy (nieuki) nie wierzą w wirusa bo nie widzieli chorych. A ilu z nich chodzi do kościoła? A tam powiedziane błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli. Wniosek z tego taki, że tylko na pokaz chodzą przed sąsiadami, znajomymi a później i tak wszystkich obgadują, obrażają. Dwulicowe.......

 • Elka

  Może inaczej, nie neguje istnienia wirusa bo wirusy były, są i będą. Grupa koronawirusów istnieje od wieków, normalne to również jest, że wirusy mutują i nie ma w tym nadzwyczajnego. Również nie od dzisiaj wiadomo, że każda infekcja u osób starszych przewlekle chorych z obniżoną odpornością może być tragiczna w skutkach. Owszem wirus istnieje ale po pierwsze jest za bardzo nadmuchany przez media a po drugie testy PCR nawet przez producenta nie nadają się do diagnostyki, większość z nich jest fałszywie dodatnich.

 • nieuk

  chodz nieuku spotkaj sie ze mną :) I pogadaj twarza w twarz.... Wirusy są i były ludzie umierali i beda umierać. Jesteś zaślepiony propaganda mediową i tym całym strachem co sie wytworzył. Wirus nie tak straszny jak go namalowali.

 • life is brutal

  Kiedy i gdzie straszyć to se możesz baba w domu

 • hłehłe

  IQ onucy widać. Pozdrawiam

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.