Wiadomości z Rudy Śląskiej

Włamywacz ukradł z piwnicy sprzęt fotograficzny i muzyczny. 33-latek zatrzymany

 • Dodano: 2021-05-27 13:30

Dzięki wnikliwej pracy policjantów z rudzkiej „ jedynki” zatrzymano włamywacza i odzyskano mienie wartości ponad 11 tys złotych. Skradziony z piwnicy sprzęt fotograficzny i muzyczny został odzyskany i wróci do właściciela. Zatrzymanemu grozi teraz do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Skradziony sprzęt  Policja odnalazła w lombardzie i portalu ogłoszeniowym

Kryminalni z rudzkiej " jedynki" zatrzymali 33-letniego włamywacza, który z jednej z piwnic na terenie Rudy skradł sprzęt fotograficzny i muzyczny o wartości ponad 11 tys złotych. Operacyjni wytypowali wstępnie podejrzanego, a ich domysły potwierdziły się gdy na portalu ogłoszeniowym i w jednym z rudzkich lombardów znaleźli część skradzionego sprzętu.

Policjanci zatrzymali 33-latka i odzyskali całość skradzionego mienia. Wyjaśnienia, jakie złożył przestępca analizują teraz detektywi z „ jedynki”, nie wykluczone że w ciągu najbliższych dni zapukają do drzwi osób, które pomagały rudzianinowi zastawić w lombardzie kradzione elektronarzędzia, popełniając przestępstwo paserstwa.

Włamywacz może spędzić za kratkami nawet 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Taki tam.

  To że pomieszczenie nazwane jest "piwnicą" nie oznacza że trzeba tam składować węgiel i słoiki z ogórkami. Terminologia fachowa wyraźnie określa iż położenie pomieszczenia poniżej 90cm poniżej poziomu gruntu nazywa się piwnicą - i nie oznacza to że nie można sobie tam urządzić ekskluzywnego salonu - czy też atelier fotograficznego. Wyobrażam sobie obraz Kossaka na balkonie ;-)

 • zero tolerancji dla patologii

  piwnice powinny byc otwarte, może tam byc sprzet za 100 tys i patologia musi wiedziec że nie wolno go tknąć. Wleziesz do czyjejś piwnicy to juz kara wiezienia powinna byc, a jak cos ukradniesz kolejny wyrok, dostanie taki 10 lat i niech sie sam tam żywi i leczy.Skonfiskować cały majatek, dom, i inne rzeczy bez wzgledu czy tam mieszka złodzieja rodzina czy mieszkał sam. W ostatnim dniu wyroku poobcinac mu palce u rąk by inni wiedzieli że to złodziej

  • zero tolerancji dla patologii
   2021-05-27 21:51
  • odpowiedz
 • 34

  W Polsce prawo chroni niestety takie coś.

 • n4u

  ja się boje trzymać w piwnicy rower za niecałe 3 i trzymam go na balkonie, a ktoś był na tyle mądry by trzymać tam sprzęt za ponad 10tyś ;)

 • 7up

  A skąd pewność że z balkonu nie zniknie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również