Wiadomości z Rudy Śląskiej

Włamywacz ukradł z piwnicy sprzęt fotograficzny i muzyczny. 33-latek zatrzymany

 • Dodano: 2021-05-27 13:30

Dzięki wnikliwej pracy policjantów z rudzkiej „ jedynki” zatrzymano włamywacza i odzyskano mienie wartości ponad 11 tys złotych. Skradziony z piwnicy sprzęt fotograficzny i muzyczny został odzyskany i wróci do właściciela. Zatrzymanemu grozi teraz do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Skradziony sprzęt  Policja odnalazła w lombardzie i portalu ogłoszeniowym

Kryminalni z rudzkiej " jedynki" zatrzymali 33-letniego włamywacza, który z jednej z piwnic na terenie Rudy skradł sprzęt fotograficzny i muzyczny o wartości ponad 11 tys złotych. Operacyjni wytypowali wstępnie podejrzanego, a ich domysły potwierdziły się gdy na portalu ogłoszeniowym i w jednym z rudzkich lombardów znaleźli część skradzionego sprzętu.

Policjanci zatrzymali 33-latka i odzyskali całość skradzionego mienia. Wyjaśnienia, jakie złożył przestępca analizują teraz detektywi z „ jedynki”, nie wykluczone że w ciągu najbliższych dni zapukają do drzwi osób, które pomagały rudzianinowi zastawić w lombardzie kradzione elektronarzędzia, popełniając przestępstwo paserstwa.

Włamywacz może spędzić za kratkami nawet 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Taki tam.

  To że pomieszczenie nazwane jest "piwnicą" nie oznacza że trzeba tam składować węgiel i słoiki z ogórkami. Terminologia fachowa wyraźnie określa iż położenie pomieszczenia poniżej 90cm poniżej poziomu gruntu nazywa się piwnicą - i nie oznacza to że nie można sobie tam urządzić ekskluzywnego salonu - czy też atelier fotograficznego. Wyobrażam sobie obraz Kossaka na balkonie ;-)

 • zero tolerancji dla patologii

  piwnice powinny byc otwarte, może tam byc sprzet za 100 tys i patologia musi wiedziec że nie wolno go tknąć. Wleziesz do czyjejś piwnicy to juz kara wiezienia powinna byc, a jak cos ukradniesz kolejny wyrok, dostanie taki 10 lat i niech sie sam tam żywi i leczy.Skonfiskować cały majatek, dom, i inne rzeczy bez wzgledu czy tam mieszka złodzieja rodzina czy mieszkał sam. W ostatnim dniu wyroku poobcinac mu palce u rąk by inni wiedzieli że to złodziej

  • zero tolerancji dla patologii
   2021-05-27 21:51
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • 34

  W Polsce prawo chroni niestety takie coś.

 • n4u

  ja się boje trzymać w piwnicy rower za niecałe 3 i trzymam go na balkonie, a ktoś był na tyle mądry by trzymać tam sprzęt za ponad 10tyś ;)

 • 7up

  A skąd pewność że z balkonu nie zniknie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.