Wiadomości z Rudy Śląskiej

WOŚP 2020 w Rudzie Śląskiej: Wolontariusze zebrali ponad 260 tys. złotych!

  • Dodano: 2020-01-14 11:30

261 tys. zł - to wstępna kwota, jaką udało się uzbierać w Rudzie Śląskiej w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórki koordynowane były przez dwa sztaby WOŚP - w ODK RSM "Pulsar" w Wirku oraz w III Liceum Ogólnokształcącym w Kochłowicach.

Ruda Śląska po raz kolejny zebrała ogromną ilość pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Rudy Śląskiej kwestowało ponad 450 wolontariuszy. Według wstępnych informacji łącznie uzbierali ponad 261 tys. złotych. Na zgromadzoną sumę składają się zbiórki do puszek, aukcje fantów oraz dochód z Koncertu Młodych Talentów w ZSO 3. Kwota ta jeszcze wzrośnie po podsumowaniu aukcji internetowych

W ten sposób rudzianie pobili kolejny rekord! W ubiegłym roku Ruda Śląska zebrała na rzecz 27. Finału WOŚP ponad 208 tys. złotych.

Przypomnijmy, że w tym roku Orkiestra zbiera środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Fik

    BRAWOMam nadzieję że znów padnie rekord i przeciwników akcji krew zaleje

  • zonk

    Brawo :) Jak córka się rodziła na Goduli to żona była podpięta do jakiegoś aparatu z serduszkiem monitorującego dziecko w brzuchu więc widać ten sprzęt u nas. A ci którym "przekonania" zabraniają pomagania dzieciom niech dalej sobie patrzą na swój Dziennik telewizyjny.

  • TomG

    Wielkie brawa dla Wolontariuszy orkiestry i osób zaangażowanych w organizację WOŚP w Rudzie Śląskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również