Wiadomości z Rudy Śląskiej

WOŚP 2023: Po raz pierwszy w Rudzie Śląskiej licytowana będzie Złota Karta

 • Dodano: 2023-01-27 14:30

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy w Rudzie Śląskiej licytowana będzie Złota Karta!

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców WOŚP

Rokrocznie z okazji kolejnych Finałów WOŚP Mennica Polska z precjozów zebranych podczas poprzedzającej edycji zbiórki przygotowuje 100 Złotych Serduszek, które stały się formą wsparcia, którą dosyć chętnie wybierają firmy. Dodatkowo od kilku lat firma PLAY wykonuje 100 Złotych Kart telefonicznych. 

- O tym, że nasi wolontariusze mają złote serca i nieograniczoną wyobraźnię przekonaliśmy się nie raz. Już podczas 1. Finału WOŚP pojawił się u Was pomysł, by wesprzeć cel naszej zbiórki w bardziej niekonwencjonalny sposób, przez ofiarowanie złotych elementów biżuterii, które niosą najwyższą, bo sentymentalną wartość. Onieśmieleni Waszą wspaniałomyślnością i zaufaniem, którym obdarzyliście Orkiestrę, lata temu postanowiliśmy przekuć otrzymaną szczodrość w coś namacalnego o symbolicznym, wyjątkowym charakterze. Tak zapadła decyzja, by stworzyć Złote Serduszka, niewielkie przypinki wielkiej wagi, wykonane ze złota i przeznaczone na specjalną licytację – Licytację Najbardziej Hojnych Darczyńców. Ten projekt spotkał się z ogólnym uznaniem, a nasz entuzjazm zarażał dalej. Wkrótce potem, akcję wsparła marka Play, wydając co roku limitowane kolekcje Złotych Kart telefonicznych - czytamy na stronie WOŚP.

Zarówno Serduszka, jak i Karty stają się przedmiotem Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców, podczas której co roku wystawianych jest 100 sztuk Złotych Serduszek i 100 sztuk Złotych Kart telefonicznych.

Prestiżowa nagroda dla każdego

Złote Serduszka i Złote Karty uważane są za prestiżową nagrodę uznania za szczególne zaangażowanie społeczne. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że cała kwota uzyskana z licytacji zasila konto Finału WOŚP, wspierając tym samym główny cel wydarzenia. Kto może zawalczyć o tę nagrodę?

- Do udziału w licytacji zapraszamy absolutnie każdego, kto chciałby wziąć w niej udział. Możecie zgłosić się jako osoba fizyczna, firma lub osoba prawna. Należy jedynie pamiętać o przygotowaniu dokumentów uwierzytelniających, by w razie potrzeby móc je przedłożyć w Fundacji (np. przesyłając kopię mailowo) - czytamy na stronie WOŚP.

Aby dołączyć do bitwy o Złote Serduszko lub Złotą Kartę 31. Finału WOŚP, wejdźcie na stronę licytacja.wosp.org.pl i wyślijcie swoje zgłoszenie. Macie na to czas do dnia 31. Finału, czyli do 29 stycznia 2023 r., do godziny 20:30. Możecie użyć pseudonimu, nazwy firmy lub produktu, a Wasz zakład będzie widoczny w aplikacji na liście osób licytujących. W tym roku minimalna kwota licytacji dla serduszek to 2 000 zł, a dla kart 500 zł.

Po raz pierwszy w Rudzie Śląskiej licytowana będzie Złota Karta

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy w Rudzie Śląskiej licytowana będzie Złota Karta!

Licytacja odbędzie się w ogrodach Miejskiego Centrum Kultury (ul. Niedurnego 69) po Światełku do Nieba. Karta o numerze seryjnym 091 została pokryta 24-karatowym złotem. Do karty przypisany jest numer telefonu wraz z zestawem startowym, zarejestrowany w sieci Play.

Komentarze (11)    dodaj »

 • KAT

  Tobiaszu ,dyskusja z Tobą nie ma sensu. Polacy o dobrym sercu niestety muszą poczekać aż ludzie Twojego pokroju wymrą jak Dinozaury,mam nadzieję że już nie długo będziesz marnował tlen z powietrza gdziekolwiek mieszkasz?!?!

 • Miron

  Pewnie lepiej prawie 3 mld złotych na TVP dać z Naszych podatków !!!

 • Tobiasz

  Dziwię się, że są jeszcze tacy naiwni ludzie którzy wierzą w tą fundację. Temat był wielokrotnie wałkowany i otarł się o sąd.Owsianka dzisiaj mówi wprost że 50% zebranych pieniędzy trafia tylko do szpitali. Reszta pieniędzy idzie na wszystkie fundacje, które należą do jego członków rodziny.

 • Ruda

  To co się mówi,,a jaki jest stan faktyczny to często są zupełnie inne rzeczy. Nam lepiej jest kogoś oczerniać niż pochwalić. Jest faktem, że sprzęt zakupiony przez fundację widać w wielu miejscach i chwała im za to.... Nie chcesz, nie pomagaj. Nie wiesz, nie oczerniaj ...

 • The Truth

  Lepiej dać na Owsiaka niż na księdza / PiS. Amen

 • Jo

  I Tvp

 • henry

  co moga z tą kartą zrobić?wsadzić sie ją do ...

 • Motuś

  Do ....to sobie wsadź swoje mądrości.Ludzie robią lepszą robotę niż każdy rząd który do tej pory rządził !!Moje dziecko żyje dzięki sprzętowi który kupił WOŚP bo szpitala nie było stać!!Wielki szacun

 • Rudolf

  Nie jestem zainteresowany kartą PLAY. Ich celebrytka z reklamy bluzgając na straż graniczną skutecznie zniechęciła mnie do tej sieci.

 • zdegustowany

  Siema! Ściema!

 • antyK

  Siema głupich to się zbiera.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również