RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wspomnień czar. Za nami 100-lecia polskiej szkoły w I LO im. Adama Mickiewicza!

  • Dodano: 2022-06-06 13:15, aktualizacja: 2022-06-06 14:20

Jedno z najstarszych liceów w naszym mieście obchodziło swoje 100-lecie. Absolwenci „Mickiewicza” w różnym wieku spotkali się, aby wspólnie powspominać piękne, szkolne lata. Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie, jak wyglądał tej wyjątkowy zjazd absolwentów!

100-lecie polskiej szkoły za nami

Z okazji 100-lecia polskiej szkoły, dyrekcja i sympatycy liceum przygotowali wiele atrakcji. 2 czerwca 8-klasiści stojący przed ważnym wyborem szkoły średniej mogli zapoznać się z ofertą szkoły podczas Dnia Otwartego. W sobotę, 3 czerwca rozpoczęto właściwe obchody – z samego rana odbyła się premiera Sceny Muzycznej I LO w rudzkim MCK-u. Następnie, od godziny 12:00, w budynku szkoły odbywały się spotkania absolwentów. Była to świetna okazja, aby odnowić dawne kontakty i wspólnie powspominać piękne czasy. Oficjalny zjazd absolwentów odbył się wieczorem, w restauracji „Adria”.

Zajrzyjcie do naszej galerii – znajdziecie tam zdjęcia ze spotkań absolwentów, wykonane przez Jacka Knapika!

Szkoła z tradycjami

Budynek i szkoła powstały już w 1895 roku, z inicjatywy hrabiego Franciszka Ballestrema. Miano "polskiej szkoły" placówka zyskała dopiero w 1922 roku, kiedy to po powstaniach śląskich Ruda Śląska znalazła się w granicach Polski. Szkoła znana jest z oddanych pedagogów z pasją do nauczania oraz kreatywnych uczniów, których pomysły stale zaskakują. Często to właśnie uczniowie decydują o tym, co ciekawego dzieje się w szkolnych murach - nauczyciele są bardzo otwarci na ich wszelkie propozycje!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.