Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wtargnął do mieszkania 78-latki i dokonał rozboju. Sprawca tymczasowo aresztowany

  • Dodano: 2019-09-03 06:15, aktualizacja: 2019-09-03 06:26

Policjanci z trójki, zatrzymali młodego przestępcę – recydywistę podejrzanego o dokonanie rozboju na starszej rudziance.

Jak ustalono, zatrzymany wtargną do mieszkania 78-latki, uszkadzając jej ciało i kradnąc torebkę z dokumentami, pieniędzmi i telefonem.

Sprawca został już tymczasowo aresztowany

Policjanci z rudzkiej trójki pod koniec ubiegłego tygodnia zostali powiadomieni o napadzie na 78-letnią rudziankę, do jakiego doszło w jej mieszkaniu. Mundurowi ustalili, że sprawcą może być znany już wcześniej 21-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Zebrane dowody pozwoliły na szybkie zatrzymanie

Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca obserwował swoją ofiarę, która wróciła właśnie do domu i została zaskoczona tuż po wejściu do mieszkania. Młody rudzianin zadzwonił do jej mieszkania, a gdy ta otworzyła uderzył ją drewnianym kijem i wtargnął do mieszkania. Nie pomogła obrona seniorki, a sprawca zabrał z wnętrza jej torebkę. 21-latkiem, który już wcześniej miał problemy z prawem, zajęli się kryminalni z rudzkiej komendy. Zebrany w tej sprawie przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienia mu zarzutów przestępstwa, za które grozi do 12 lat pozbawienia wolności, a w jego przypadku granica ta może zostać podwyższona. Na wniosek prokuratora i śledczych rudzki sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu rudzianina.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.