Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wygrałeś na loterii nowego smartfona? UWAŻAJ! To może być oszustwo

  • Dodano: 2019-05-14 14:30

Internetowi oszuści śledzą nowości i wiedzą, że iPhone Xs to nowy hit. Między innymi ten smartfon może stać się przynętą dla kolejnej ofiary cyberprzestępców.

Wygrana w konkursie to bardzo częsty motyw wykorzystywany przez internetowych przestępców. Oszuści wysyłają sfałszowane strony internetowe, w których kuszą gorącą promocją bądź nawet darmowym otrzymaniem najnowszego modelu smartfona.

Niestety celem jest zdobycie prywatnych danych potencjalnej ofiary. Oszuści proszą na przykład o zalogowanie się na konto bankowe ( w ten sposób kradną hasła i login do serwisów czy nawet banków) albo o podanie numerów kart płatniczych. Nieuważne osoby skuszone możliwością otrzymania nowego smartfona chętnie te dane podają i w ten sposób tracą swoje pieniądze.

Właśnie dlatego musimy uważnie sprawdzać, od kogo dostajemy wiadomość i dokładnie przyjrzeć się adresowi internetowemu . Przede wszystkim jednak nie wolno wierzyć w zbyt atrakcyjne oferty. W przypadku wątpliwości , czy otrzymana wiadomość jest prawdziwa, najlepiej skontaktować się z  Biurem Obsługi Klienta danego operatora.


W jakiej cenie kiełbasa wyborcza? Która najlepsza? Odpowiedzi w TOP 5 SILESIA FLESZ


Źródło: TVS

Komentarze (1)    dodaj »

  • babcia

    Ciekawe ile Ruda Śląska przeznacza na kościoły--- może przy okazji PEDOFILI ktoś wyjaśni za co im fundujemy te przybytki .i obsługę,,,,,

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również